Horstmann, Kanngiesser, Marring, Mooy, Pieters, Pollen, de Ruiter en van der Voort. (11) De Heeren: Blom, van der I.inde van Sprankhuijzen, Smit, de Vos, J. H. de Wal en Zijlstra (6) hielden zich buiten stemming. De Heeren: Cornelissen, J. F. van Dijk, O. Eisinga, J. Holthuizen, Kalkman en Staal (6) waren bij de stemming afwezig. De Voorzitter vraagt thans, of alsnog op grond van den uitslag dezer stemming aan de St. C. zal worden medegedeeld, dat de Vereeniging vasthoudt aan haar wensch tot invoering van een kadaster met bewijskracht, welke vraag bevestigend wordt be antwoord. Bij behandeling van punt D wordt, na bevestigende beantwoor- diging van onderdeel a, eenige discussie gevoerd over onderdeel b. De Heer Vruggink acht het in de eerste plaats noodig, dat de bemoeiingen van de te benoemen commissie zullen gericht zijn op de belangen der jongere landmeters, die nu veel te lang op een klein tractement blijven staan. De Heer ten Braak vraagt, of de commissie, die in 1897/9 werkzaam was, weer bereid zou zijn de noodige werkzaamheden uit te voeren. De Voorzitter moet er op wijzen, dat dit niet mogelijk is, omdat niet alle leden dier oude commissie meer in leven zijn. De Heer Vierkant, indertijd voorzitter dier commissie, is reeds voor eenige jaren, overleden. De Secretaris vestigt de aandacht op de financieele zijde van de kwestie. De werkzaamheden der commissie van 1897/9 hebben belangrijke offers van de vereenigingskas gevergd, die toen tot geen moeilijkheden hebben aanleiding gegeven, omdat zij konden worden bestreden uit een belangrijk batig saldo. Thans is de toestand der geldmiddelen niet zoo rooskleurig, zoodat de beoogde maatregelen aanleiding zouden kunnen geven tot kosten, die op buitengewone wijze zouden moeten worden vergoed. Deze geldvraag blijkt de vergadering niet af te schrikken. De Heer van Ameijden zou de commissie om spoed willen verzoeken, opdat zij de uitkomsten harer werkzaamheden nog voor de aanstaande Staatsbegrooting zou kunnen indienen. 148

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 150