loopbaan ervaring van tiendzaken verkregen hebben, bij voorkeur zullen aangezocht worden, na kennisneming van alle stukken welke bij haar zijn ingekomen, en nadat de aangiften en de daar tegen ingebrachte bezwaren zijn onderzocht, zooals in hoofdstuk VI is aangewezen, voor hare taak volkomen berekend zullen zijn». Artikel 47. Zoodra de geldigheid, de aard en de omvang van eenig tiendrecht onherroepelijk vaststaan, verstrekt de tiend commissie aan iedere der betrokken schattingscommissiën eene naar de aanwijzingen van den Minister van Financiën ingerichte schattingslij st in dubbel. Bescheiden en kaarten welke bij de schatting van nut kunnen zijn, worden daarbij overgelegd. Op de vraag in het V. V. of de in art. 47 aan de tiendcommissie opgelegde taak niet beter aan de controleurs van het kadaster zou kunnen worden toevertrouwd, wordt door de Regeering ge antwoord «De hier omschreven werkzaamheid schijnt geheel op den weg der tiendcommissiën te liggen. Het komt der Regeering niet aanbevelenswaard voor, met de uitvoering der wet op dit punt ambtenaren te belasten, wien overigens geenerlei werkzaamheden, die uitvoering betreffende, zijn toegekend». De schattingscommissie gaat daarna over tot het bepalen der onzuivere tiendopbrengst en der daarop toe te passen vermindering. De tiendcommissie ontvangt na de schatting de ingevulde schattingslijst terug en doet mededeeling van de te verleenen schadeloosstelling aan de aangevers en aan de personen wier naam op het borderel door den bewaarder is ingevuld. Ieder aangever en ieder belanghebbende kan tegen de beslissing der schattingscommissie opkomen bij bezwaarschrift in duplo, in te leveren bij de tiendcommissie. Over de ingekomen bezwaren wordt geoordeeld door eene commissie van beroep voor elk tienddistrict ingesteld, en bestaande uit drie leden en plaatsvervangers. De commissie hoort bij haar opneming van het terrein partijen en de schattingscommissie en neemt eene beslissing, waartegen geen voorziening is toegelaten en welke bindend is voor alle partijen. Art. 57. 1. Zoodra omtrent de zuivere tiend-opbrengst van alle perceelen, welke onder één zelfde tiendrecht hebben behoord, onherroepelijk is beslist, maakt de tiendcommissie voor elk tiend- i5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 15