161 De waarde der grondeigendommen wordt mede in de vermogens belasting aangeslagen en wel naar 0,6 per mille. Bovendien kan nog worden geheven de gemeentelijke grond belasting. Voor Kopenhagen kan de som der rijks- en gemeente grondbelasting niet stijgen boven 2,3 per mille, behoudens enkele overgangsbepalingen, met eenige afwijking ook voor andere steden en handelsplaatsen getroffen. In de overige gemeenten wordt bij de heffing der grondbelasting, een langzame overgang voorbereid van de vroegere «hardkoorn», grondslag tot de nieuwe schatting. M. DE Vos. De Bespreking der Haagsche motie. Over enkele punten die op de jongste algemeene vergadering ter sprake zijn gekomen bij de behandeling der Haagsche motie, wensch ik mijn zienswijze mede te deelen. Er is opgemerkt, dat de redactie ten opzichte van het onder werp der bewijskracht van het kadaster geen nieuwe argumenten heeft aangevoerd, en dat de bezwaren reeds eerder en beter werden behandeld. Toegegeven moet grootendeels worden, dat geen be schouwingen zijn gegeven, die niet reeds vroeger werden gehoord. Toch schijnt de eenvoudige opsomming van die bezwaren, die heeten weerlegd te zijn, ergernis te hebben verwekt bij een groot ge deelte der leden, en wordt er zelfs op verdachtmakende wijze gesproken van de motieven, die de redactie geleid hebben tot het publiceeren van hare meening over een zaak van gewicht. De redactie wil b.v., volgens den heer Meijer, poseeren als het bezadigde element en wel op een goedkoope wijze. Dat een dergelijke uiting mij heeft verrast, zou ik niet willen beweren, ik heb met de mogelijkheid gerekend, dat er iemand eene der gelijke bewering zou durven uitspreken, maar dit heeft mij niet kunnen weerhouden mijne meening te zeggen, omdat de leden moeten weten, wat de redactie over dit onderwerp denkt. Dat het tijdstip al zeer slecht gekozen is, kan ik niet toegeven. Nu de Staatscommissie over het onderwerp een studie maakt, mag men toch zeker beweren, dat het tijd van spreken is en dat het terughouden van zijn meening niet valt te verontschuldigen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 163