165 Vergadering de reden onzer houding voldoende hebben uiteengezet. Naar aanleiding van den aanval op onze zooveel aanstoot gevende verklaring (blz. 91) „.Wij achten alles uitsluitende onvoorwaardelijke propaganda voor „een kadaster met bewijskracht noch langer wenschelijk, noch langer „gewettigd" brengen wij het volgende in het midden. Wij geven toe, dat deze propaganda in den laatsten tijd naar buiten op zieltogen lag; naar binnen, in eigen boezem, was zij er echter veel erger aan toe; immers, eigenhandig hebben wij haar doodgedrukt. Het komt ons onbegrijpelijk voor, dat dit niet algemeen wordt beseftdat het noodig is hierop te wijzen. Men leze eens weer en met aandacht: Organisatie en Reorga nisatie van den Kadastralen Dienst,» i°. Her metingen, 50. Geest van het personeel, en vrage zich dan af, of onder de geschetste omstandigheden, onzerzijds de invoering van een kadaster met bewijskracht langer mag worden aanbevolen. Reken deze onderdeelen der Memorie desnoods voor 50 besmet met reclamestijl, anders gezegd overdreven, dan nog blijft van de geoefende critiek voldoende over om tot voorzich tigheid aan te sporen, om te besluiten, vooral waar wij door ons gewijzigd optreden zelf het getij lieten verloopen, onze bakens te verzetten. Wij staan met onze hermetingen tegenover de opnemingen voor een kadaster met bewijskracht, in dezelfde verhouding, als indertijd de Beiersche landmeters, gewoon met het planchet te arbeiden, tegenover de voor hen nieuwe lineaire meet-methode. Steuerrat Steppes zegt hieromtrent zonder eenige terughou dendheid. (bldz. 38) „Man darf sich natürlich nicht vorstellen, das wir aus einer 70- jahrigen Tradition heraus, nun plötzlich mit beiden Füssen in die Zahlenmethode hineingesprungen seien. Es handelte sich wie erwahnt, nur um einen Versuch, neben welchem in den ersten Jahren noch verschiedene Neumessungen mit dem Messtische herliefen." Wie nu gelooft, dat wij spontaan zouden kunnen scheiden van het van «meetgetallen krioelende hermetingsveldwerk», om over b Zonder nadere toevoeging, pagineering der vorige aflevering.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 167