Overgebracht 3590 Openbare werken558 Gemeentelijke en Provinciale dienst, Genoot schappen 429 Bizondere spoorwegen5 Grootgrondbezit44 Landmeters met privaat praktijk 829 Assistenten hierbij39 Totaal 5494 landmeters, d. i.: 1 op 100 K.M2; 1 op 10500 inwoners. Is het nu aan te nemen, dat in het bij uitstek wetenschappe lijke Geometer-Verein, met op 1 Januari 1905, 1549 leden, de beroepslandmeters den boventoon zouden voerendat zij in dat lichaam gelegenheid zouden vinden voor een geldbuidel-propaganda. Indien de Heer Gombault ooit een vergadering dier vereen! ging had medegemaakt, zou 't argument van het eigenbelang niet uit zijn pen zijn gevloeid. Hoeveel leden privaat-landmeter zijn, schikt mij niet na te gaan, wil hij zich hieromtrent vergewissen, dan stel ik de ledenlijst van het Verein gaarne tot zijn beschikking. Met belangstelling namen wij verder kennis van de mededee- ling, dat de Vermessungs-Direktor Gerke een kadaster-ambte naar is. Hij zal vreemd opkijken, wanneer hij dit verneemt. De Heer Gerke, Vermessungs-Direktor te Dresdenis als zoodanig in gemeentelijken dienst, en heeft met den kadastralen (Rijks) dienst aldaar, luttel te maken. Vroeger was hij in gelijken werkkring te Altenburg (Hertog dom Saks en-Altenburg) en nog vroeger te M. Gladbach. De organisatie der stedelijke diensten loopt zoo uiteen, is zoo afhankelijk van lokale toestanden, dat er in enkele woorden geen beeld van is te schetsen. Wie een en ander omtrent dit onderwerp wil weten, verwijzen wij naar de volgende literatuur van de hand van den Heer Gerke: Z. f. V. (1882) XI Band. Seite 580. Notizen über die Stadtvermessung von M. Gladbachals voren. (1893) XXII Band. Seite 561. Die Organisation des Stadt-Vermessungsamtes i7o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 172