der Herzoglichen Haupt- und Residenzstadt Altenburgals voren. (1899) XXVIII Band. Seite 505. Das Vermessungswesen der Stadt Dresden. De Heer Gerke gaf in gemeentelijken dienst blijk een onge meen organisatorisch talent te bezitten, heeft zijn krachten aan eenige kadastrale onderneming echter, zoover ons bekend, nimmer beproefd; is op dit gebied geen autoriteit waarop men zich mag beroepen. De Heer Rodenbusch, Ober-katasterinspektor, Strassburg i. E. door den Heer Gombault den Vader van het rechtsgeldig kadaster in het Rijkstand genoemd, lijkt ons toe slechts een stiefvader te zijn. Om de volgende reden. Het Z. f. V. bevat een schat van bewijskracht-literatuur, op 19 Maart hebben wij er een en ander uit aangehaaldhet gegeven liet de redactie van genoemd orgaan niet onverschillig, onbe krompen ruimde zij voor dit onderwerp plaats in. De Heer Rodenbusch heeft van deze voorkomendheid echter geen gebruik gemaakt; verzuimde deze eenige gelegenheid, om zijn kind alom gevierd te doen worden. Van 1872 1904 verscheen van zijn hand in het orgaan(1886) XV Band. Seite 357. Katasterbereinigung in Elsass-Lothringen (1888) XVII Band. Seite 545. Mittheilungen über die Genauigkeit der zur Zeit in Elsass-Lothringen in Gang befindlichen Kataster- neumessungen(1893) XXII Band. Seite 129. Mittheilungen über die Genauigkeit der Polygonaufnahme in den Vororten der Stadt Strassburg i. E. Seite 204. Die Fortführung der topo- graphischen Messtischblatter in Elsass-LothringenSeite 496. Vervielfaltigung der Katasterkarten in Elsass-Lothringen. In trouwe, voor een stiefvader kan het er nauwelijks mede door; om als autoriteit in het buitenland te worden aangehaald lijkt het ons beslist ontoereikend. En wat leeren ons deze bijdragen met betrekking tot «de bewijskracht» Uit de critiek van den Heer Colpa, die zich verbazend veel overbodige moeite heeft gegeven om het bewijs te leveren, dat wij weleer iets anders verkondigden dan thans, dit lag toch op- i7i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 173