173 en, (biz. 122): Zoolang de Heer Boer (alleen) redacteur was is mij geen enkel feit bekendwijzende op belangrijk verschil van zietiswijze tusschen bestuur en redactie." De Heer Col pa heeft een slecht geheugen; aan een sprekend geval, het staat niet alleen, willen wij hem herinneren. Hij schijnt geheel het feit te zijn vergeten, dat onze verbinding met Wageningen verbrak. Op 27 Februari 1902 onder N°. 191 richtte het College van Directeuren der Rijkslandbouwschool de uitnoodiging tot het Bestuur onzer Yereeniging, om te overleggen omtrent de oplei dingsaangelegenheid. Het antwoord dat het Bestuur gaf, gedateerd 7 Maart, was door inhoud en vorm van dien aard, dat een overleg uit moest blijven; was er op berekend den bestaanden band op te lossen in stede van nauwer toe te halen. Het Bestuur schoot destijds in beleid te kort, beging beslist een taktische fout, en dat, niettegenstaande het derde bestuurslid, de heer W. J. de Haan, waarschuwend zijn stem verhief. Nadat de brief verzonden, het onheil gesticht was, kreeg de redactie, op aandrang van het derde bestuurslid, inzage van de gevoerde correspondentie. Op de Algemeene Vergadering van 29 September 1902 te Amsterdam, kwam de zaak ter sprake na de voorlezing van het Verslag; in Jrg. XIX (1903) op blz. 22, wordt in vier regels medegedeeld dat Bestuur en Redactie niet homogeen waren: „Na voorlezing van het verslag ontstaat eenig debat tusschen het Bestuur en de Redactie van het Tijdschrift, naar aanleiding van de gevoerde correspondentie met het College van Directeuren der Rijks landbouwschool te Wageningen. Herinnert de Heer Co lp a zich wellicht langzamerhand iets van het gevalons staat het nog levendig voor den geest, het geheele treffen leeft weer voor ons op. Gij waart in die dagen Secretaris het was U aan te zien, dat het incident U trof tot in het diepst uwer ziel; met het rechter oog bliktet gij naar den Voorzitter met het linker koosdet gij de Redactieover uw gelaat lag een smartelijke trek; gij waart een en al de incarnatie der meewarigheid, Redactie. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 175