176 uitgebreide memorie met uitgewerkte voorbeelden, is door het bestuur der Vereeniging aan de Commissie „Ontginning" in het Nederl. Landbouw-comité toegezonden, zooals werd medegedeeld op de Alge- meene Vergadering van 30 Sept. 1900. „Behalve bestuur en redactie zullen van deze belangrijke stukken echter niet velen kennis genomen hebben," en klinken als een verwijt. Had de Heer Colpa een opstel willen hebben, b.v. over ver weering van gesteenten, of over geognostisch-agronomische onder zoekingen; over het meten van stroomsnelheden, of over het uitvoeren van grondwerk; over wegen- en bruggenbouw, of over de constructie van sluizen en duikers; over bevloeiing of over drainage; over bedijking of over vervening; of over verbouw, verpleging en groeiwijze van grasgewassen; alte- gader kultuurtechnische onderwerpen, waarmede in meerdere of mindere mate de ruilverkavelingsdienst ons in aanraking brengt Waarom toch dien eisch niet eerder gesteld, waarom stilzwijgend genoegen genomen met een voorlichting, die zich tot eenige al gemeenheden bepaalde, in plaats van naar overleg te trachten met de redactie? Onze tekortkomingen waren er wellicht geringer door geworden, en misschien ware hij er in geslaagd, in onzen kring de belang stelling die de ruilverkaveling zoozeer verdient, in verhoogde mate te wekken. Waarom stond hij de redactie in dit streven niet terzijde, in plaats van ook op zijn persoon van toepassing te doen worden, (blz. 13. Memorie Organisatie en Reorganisatie 50. Geest van het Personeel.): „Jaren geleden maakte menigeen gebruik van de werken in de bibliotheek der Vereeniging voor K. en L., die in omvang en beteekenis steeds toeneemt, thans is het een zeldzaamheid als nog eens een boek wordt gevraagd." De Heer Colpa weet niet hoe dankbaar de redactie mede arbeiders tegemoet zou zijn getreden; hoe erkentelijk zij zich zou hebben betoond. Wij maken er U geen verwijt van, dat ge er de voorkeur aan hebt geschonken, uit welke overwegingen dan ook, op een afstand te blijven staan, maar eilieve, ga thans niet met steenen gooien

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 178