ï83 geerde prof. Bodola, voor de hartelijke ontvangst welke de afgevaardigden te Budapest was ten deel gevallen, werd de I5de algemeene conferentie gesloten. Werkzaamheden der commissie. De bemoeiingen der commissie betroffen in 1906: de primaire driehoeksmeting; de basismeting; de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige waarnemingen; de slingerproeven. Driehoeksmeting. Personeel. Het personeel voor de driehoeksmeting bestond in 1906 uit de volgende heeren de ingenieurs iste klasse N. Wildeboer en J. A. van Eyk Bijleveldl de ingenieurs E. A. J. H. Modderman, Cd. H. Bijl, J. Canters, J. fi de Hulster, J. W. Dieperink, H. Heyl en W. B. Peteri; de land meters van het kadaster, gedetacheerd bij de commissie, F. H. A. J. Bingen en Th. L. Kwisthout en den schrijver H. Vuurman. Einde November 1906 werd aan den ingenieur Modderman opge dragen zich met de slingerwaamemingen bezig te houden. Primaire driehoeksmeting. Terreinwerkzaamheden kwamen in 1906 niet voor. De berekeningen werden voortgezet en zoover voltooid, dat thans voor het geheele primaire driehoeksnet de hoekmetingen vereffend zijn en de rechthoekige coördinaten van de projecties der hoekpunten benevens de rechtlijnige afstanden en richtingen van die projecties volgens stereografische kaartprojectie bekend zijn. De registers der waarnemingen, oorspronkelijk bestaande uit boekjes van 16 pagina's werden geordend, doorloopend gepagineerd, voorzien van inhoudsopgaven en verdeeld in eenige deelen, liggen gereed om gebonden te worden. Omtrent deze registers zij vermeld, dat daarvan bestaan twee exemplaren, het eene gemerkt: Exemplaar A, bevat alle origineele dadelijk met inkt geschreven cijfers der waarnemingen, het andere gemerkt: Exemplaar B bevat de gecollationeerde copie van die cijfers, voor zoover zij niet dadelijk in het exemplaar A als waardeloos waren gemerkt. De berekeningen van het driehoeksnet worden zoo goed als geheel in duplo doorgevoerd met ieder van de beide registers van waarnemingen als uitgangspunt. Alleen de zeer omvangrijke oplossingen van normaal vergelijkingen voor de vereffening van de drie groepen, waarin het driehoeksnet verdeeld

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 185