184 werd (zie de kaart bij het jaarverslag over 1904) werden in een enkel exem plaar uitgevoerd; door het welbekendemedevoeren van controletermen kon daarbij eene mogelijke rekenfout niet onopgemerkt blijven. De copij voor de uitgave van de waarnemingen voor de derde groep van driehoeken, gelijk aan die voor de uitgaven van de waarnemingen aan de eerste en de tweede groep, en ook van de waarnemingen voor de tusschenpunten in het geheele driehoeksnet is zoo goed als gereed. Basismetitig. Deze vordert nog voorbereidingen van zeer uiteenloopenden aard, waar aan de noodige aandacht wordt geschonken. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden voor de secundaire driehoeksmeting werden dit jaar in aansluiting aan die van het vorig jaar voortgezet door vier ploegen, die daartoe op 1 Mei naar het terrein vertrokken. De eerste ploeg bestond uit den landmeter Bingen als chef en den ingenieur Dieperink; de tweede uit den ingenieur Bijl als chef en den ingenieur Peteri; de derde uit den landmeter Kwisthout als chef en den ingenieur Canters; en de vierde uit den ingenieur de Hulster als chef en den ingenieur Heyl. De eerste ploeg zette de verkenning van het terrein bewesten de ge broken lijn GorinchemGeertruidenbergTerheydenEttenZundertsche schijf—Hoogemoer, noordwaarts begrensd door de gebroken lijn Gorinchem DordrechtRotterdam, zuidwaarts door de Belgische grenzen, voort en bezocht in verband met aanvullingsmetingen het station Dongen. Door haar werden de metingen uitgevoerd op de stations: Biesbosch I, Biesbosch II, Geertruidenberg I, Oosterhout I, Breda I, Lage-Zwaluwe, Terheyden, Rijsbergen, Zundert, Maalbergen, Waaybergen en Hoogstraten. Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen gedaan. Bovendien geschiedden aanvullingsmetingen op de stations Dongen I en Haansberg en centreeringsmetingen op de stations: Oirschot, Castelresche heide, Strijbeek, Willemsdorp, Hoogemoer, Zundertsche schijf, Blokken en Tilburg I. Te Willemsdorp, Hoogemoer en Zundertsche schijf werden daartoe de vastleggingssteenen geplaatst. De centreeringsmetingen te Oirschot werden gedaan ter verzekering van de bestaande vastlegging in verband met de herstellingswerken van den toren. De tweede ploeg vervolgde de verkenning van het terrein bewesten de lijn Utrecht - Gorinchem zuidwaarts begrensd door de gebroken lijn Gorin chemDordrechtRotterdam en noordwaarts door de lijn Utrecht Nieuwkoop. Door deze ploeg zijn de metingen met de noodige centreeringsmetingen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 186