185 verricht op de stations: Oyen, Ophemert, Tiel I, Buren I, Beesd I, Zalt- bommel I, Zuilichem I, Kuilenburg I, Asperen, Acquoy en Gorinchem I, benevens aanvullingsmetingen te Puiflijk en centreeringsmetingen te Oss en Deursen. De derde ploeg vulde het aan de verkenning van de Veluwe nog ont brekende aan en maakte een begin met de voltooiing van de reeds in 1903 gedeeltelijk uitgevoerde verkenning van de provincie Utrecht. Deze ploeg voltooide de metingen op de navolgende stationsFilipsberg, Heerde, Wolberg, Tepelberg, Vaassen, Nijbroek, Yreebosch (Gld.), Apel doorn I, Beekbergen I, LJgchelerbosch, Veluwe, Garderen, Boschberg (Gld.), Heidensberg, Franscheberg, Valenberg, Ede I, Luntersche heide, Wage- ningen I, Emmikhuizen en Scherpenzeel, terwijl op alle stations de noodige centreeringsmetingen geschiedden. Nog werden door haar centreeringsmetingen verricht op de stations: Scherpenberg, Galgenberg, Salsberg, Varenna, Schadeveld, Imbosch, Kemper- heide en. Valkenhuizerveld. Daar een signaal op Veluwe te kostbaar moest worden om in dit station alle richtingen van den isten rang te kunnen meten, werd besloten hier alleen die richtingen te meten, die op den vlakken grond zichtbaar zijn. Teneinde het punt van de omliggende stations te kunnen instellen werd een baak van 32 M. hoogte opgericht. De vierde ploeg ving hare werkzaamheden aan met de verkenning van de provincie Zeeland en vervolgde die na afloop der metingen. Ze vol bracht de metingen met de noodige centreeringsmetingen op de navolgende stations: Wijhe I, Heino I, Dalfsen, Zwolle I, Hattem, Zalk, Kampen I, Elburg I, Nunspeet I, Nijkerk I en Barneveld, benevens centreerings metingen op de stations de Hollander en Hasselt. De inrichtingen noodig voor de opstelling der instrumenten en voor de aanwijzing der driehoekspunten, welke niet op gebouwen gelegen zijn, werden in den loop van den zomer gemaakt en de torens na voleinding der waarnemingen weer in hun vorigen staat teruggebracht. Nog zijn op de punten Teunisduin en Berkheide eenige herstellingen uitgevoerd en voorzieningen genomen tegen zandverstuiving. De bebouwing van de verschillende stations en het herstellen van de torens in hun vorigen staat geschiedde dit jaar door en onder leiding van twee timmerlieden in vasten dienst, nadat hun daartoe de noodige gegevens waren verstrekt. De berekeningen van de secundaire driehoeksmeting werden zooveel mogelijk voortgezet. Met de vereffening van de punten van den isten rang in Zuid-Limburg werd een aanvang gemaakt; de voorbereidende bereke ningen kwamen daarvoor voor een groot deel gereed. Ten slotte zij hier nog medegedeeld, dat het hoofdpunt Huisduinen in het jaar 1907 zal verdwijnen. De watertoren van de waterleiding van de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 187