19 Door middel van visitekaartjes gaven 13 afwezigen van in stemming blijk. Het aantal adhesie-betuigingen stijgt hierdoor tot 73. Dit aantal is gering, gelet op de omstandigheid, dat de circulaire die de motie begeleidde, ban en achterban in 't geweer riep. In die circulaire toch wordt gezegd: «Om dit doel te bereiken, achten zij het noodig, dat ook zij, die de uit te schrijven vergadering niet zullen kunnen bijwonen, omdat zij geen 2) lid der Vereeniging zijn, of om andere redenen, toch in de gelegenheid worden gesteld van hunne instemming met de motie te doen blijken. «Zij noodigen u daarom uit, casu quo uwe adhesie-betuiging zoo tijdig te willen opzenden aan den laatstondergeteekende, dat daarvan op de vergadering mededeeling kan worden gedaan.» Deze dringende oproeping geeft ons vrijheid op de uitkomst der stemming de volgende berekening toe te passen. Het korps ambtenaren van het kadaster telt rond 170 land meters en 35 aspirant-landmeters; samen rond 200 personen. Niettegenstaande de aangehaalde dringende oproeping hebben nagenoeg 100 ambtenaren zich niet geuit, deze nu mogen worden gerangschikt, of onder de tegenstanders, of onder hen, wien het onderwerp onverschillig laat; wat tot de slotsom voert, dat V3 der ambtenaren vóór en 2/3 der ambtenaren tegen een kadaster met bewijskracht voor de grenzen is. Men mag toch niet aannemen, dat de voor- en tegenstanders onder de afwezigen, zich in de zelfde verhouding verdeelen als onder de vergaderden, vooral ook, omdat de tegenstanders voor een groot deel niet tot de leden behooren. In elk geval mag echter worden aangenomen, dat de 97 af wezigen het niet de moeite waard hebben geacht, van hunne zienswijze te doen blijken, zoodat niemand uit de stemming met recht kan afleiden, dat de overgroote meerderheid der landmeters zich ten gunste van een kadaster met bewijskracht heeft verklaard. Levering van het bewijs, dat het standpunt door de redactie ingenomen, in haar artikel: «Het kadastrale Vraagstuk», tegenover het kadaster met bewijskracht voor de grenzen, niet is dat, van het meerendeel der landmeters. 2) Wij cursiveeren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 19