198 De gewijzigde beweegreden wordt zonder beraadslaging en zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. EERSTE KAMER. Eindverslag der Commissie van Rapporteurs over de ontwerpen van Wet. l°. Van verschillende zijden werd ingenomenheid betuigd met dit voorstel van wet. De grief tegen de schatting naar art. 2 der wet van 2 Mei 1897 Staatsblad n°. 124) van de gebouwde eigendommen tot hoe ven behoorende werd daardoor weggenomen. Eenige leden hadden het percentage van heffing liever gesteld gezien op 5 dan op 4.86. De aanneming van eerstgenoemd cijfer zoude de berekening voor de heffingen gemakkelijker gemaakt hebben, ook voor de eventueel te heffen opcenten, terwijl dan tevens voorzien ware in de vermindering van opbrengst, welke de afschaffing van het zegelrecht op de quitantiën van betaalde grondbelasting zal te weeg brengen. De leden hier aan het woord betreurden overigens die afschaffing. Theoretisch mocht het juist zijn, dat geen belasting op belasting moet geheven worden maar die belasting was zoo weinig drukkend en zoo gemakkelijk te heffen, dat zij zonder bezwaar had kunnen worden gehandhaafd. Tegen een en ander werd opgemerkt, dat bij de wet van 1897 het beginsel op den voorgrond was gesteld, dat de totale opbrengst van de belasting niet zoude verhoogd worden, en hieraan beantwoordt het per centage van 4.86, terwijl, wat de afschaffing van het zegel aangaat, het aanbeveling verdient den regel te volgen, die reeds bij de personeele belasting en bij de vermogens- en bedrijfsbelasting is aangenomen. 2°. Dit wetsontwerp gaf geen aanleiding tot opmerkingen. EERSTE KAMER. 3Öste Vergadering. 10 Juli 1907. VIII. Bepalingen in verband met de herziening van de belastbare op brengst der gebouwde eigendommen en verhooging va?i het VIIde Hoofdstuk B der Staa/sbegrooting voor het dienstjaar 190J. (203), Deze wetsontwerpe71 worden achtereenvolgens zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 200