40. Hoe kan het meerbedoelde gedeelte ontlast worden van de hypothecaire inschrijving op het geheele perceel n°. 211 genomen 50. Kan E in rechten eenige aanspraak geldend maken tegen B wegens de onderzetting van het geheele perceel n°. 211? 6°. Op welke gronden kan de rechtbank voormelde niet-ont- vankelijkverklaring doen steunen Huwelyk en Ontslag. (Vrouwelijke ambtenaren). De agenda van de op 28 September 1907 te houden Jaarver gadering van den Bond ter verkrijging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der Burgerlijke Ambtenaren bevat het voorstel om in Hoofdstuk I van «de proeve» op "te nemen: Art. 40- De vrouwelijke ambtenaar wordt uit hare betrekking ontslagen met ingang van den dag, waarop zij in het huwelijk treedt. Dit ontslag wordt gelijk gesteld met een ontslag, dat op eigen verzoek is verleend. Van dezen regel kunnen door Ons afwijkingen worden toegestaan. TOELICHTING. De Toelichting op het voorgestelde art. 4a kan kort zijn. De vorige algemeene vergadering heeft het Bestuur opgedragen, in verband met de ingekomen antwoorden één of meer artikelen aangaande het onderwerp huwelijk en ontslag te formuleeren. Die ingekomen antwoorden nu wijzen er op, dat volgens de meening van de meerderheid der leden, die van hun gevoelen mededeeling hebben gedaan, 't huwelijk voor de vrouwelijke ambtenaar ontslag moet medebrengen. Uitzonderingen op dezen regel kunnen noodig zijn men denke slechts aan de uitzondering, die de Maastrichtsche ver ordening maakt voor de vroedvrouwen in dienst van het Burgerlijk Armbestuur 't zou echter niet wenschelijk zijn het toestaan van uitzonderingen over te laten aan plaatselijke besturen of hoofden van dienstvakken. 202

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 204