De slot-alinea van art. 4a heeft de bedoeling in het toestaan van deze uitzonderingen de gewenschte eenheid te brengen. Pensioenvereeniging. Gevolg gevende aan een daartoe strekkend verzoek melden wij, dat op de agenda van de Algemeene Vergadering der Pensioen vereeniging te houden op 29 September a.s. onder meer voor komen de volgende punten: 6. Behandeling van het «Rapport van de Commissie uit de pensioenvereeniging, belast met het onderzoek der pensioenwetten» en na eventuëele vaststelling van dat rapport, bespreking van hetgeen verder moet worden gedaan. 7. Voorstellen van de afdeeling Leiden. 8. Voorstel van den Bond van Klerken bij 's Rijksbelastingen. 9. Voorstel van twee leden van het algemeen bestuur omtrent reorganisatie der vereeniging. De Pensioenvereeniging van Burgerlijke Ambtenaren zij eene vereeniging samengesteld uit rechtspersoonlijkheid be zittende vereenigingen bestaande uit Burgerlijke Rijksambte naren, oud-Rijksambtenaren of deelgerechtigden in het pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van die ambtenaren en uit ambtenaren in wier tak van dienst geen rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging bestaat, als personeele leden. 10. Voorstel van het algemeen bestuur tot benoeming eener Commissie tot bestudeering van het vraagstuk «onderlinge ver zekering voor minimum-pensioen van alle Rijksambtenaren» met opdracht aan die Commissie haar rapport zoo tijdig in te dienen, dat het na voorafgaande toezending aan de afdeelingen, ter alge meene vergadering van 1908 k-an worden behandeld. 203 (De Rechtstoestand N°. 65 Aug. 1907) Men zie ovei dit streven het Weekblad van de Administratie der Directe Belastingen van 6 Juli 1.1. meldende, dat door de Vereeniging van registratieambtenaren een con tract met een levensverzekeringmaatschappij is gesloten ter verzekering van een minimum pensioen. (Red.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 205