Wij willen nog opmerken, dat wij het aantal dergenen die zouden tegenstemmen grooter hadden gedacht; dat zulks beneden onze raming bleef, werd ons na afloop der vergadering verklaard een gevolg te zijn van het feit, dat wij het tegenwoordige per soneel gemis aan voldoende ontwikkeling hadden toegeschreven- Nu meenen wij hieraan niet schuldig te staan, doch enkel te hebben betoogd, dat men, om een buitengewoon moeilijk werk te ondernemen, te voren behoorlijk voor den arbeid dient te zijn geschoold. Hiermede gelooven wij niets te hebben miszegd. Nog hebben wij iets op het hart. De voorlaatste zinsnede van het omtrent de vergadering van de zijde van het Bestuur in de dagbladen opgenomen verslag luidt: «De beide redacteuren achtten zich door dit besluit ver plicht hunne functiën neder te leggen, onder bereidverklaring evenwel, de loopende werkzaamheden te blijven verrichten, zoolang zulks voor een geregelden gang van zaken zal blijken noodig te zijn.» Dit is juist, doch niet volledig! De Voorzitter, daarvoor zijn wij hem erkentelijk, deed een beroep op onze medewerking voor langeren duur, en bracht in het midden, toen wij ons verzoek om ontheffing onzer bediening herhaalden, dat het gewenscht was, de voorziening in een nieuwe redactie over te laten aan de vergadering, die in September te Amsterdam zal bijeenkomen. Aan het verlangen van den Voorzitter meenden wij te moeten en te mogen gehoor verleenen; hieruit vloeit echter voort, dat de uitdrukking: «de loopende werkzaamheden te blijven verrichten, enz.», tot op zekere hoogte een «lapsus calami» is; in werkelijkheid toch, bleven wij voor dit jaar in ons ambt bevestigd. Uit het dagbladverslag citeeren wij voor 't laatst: «De beschouwingen staande de vergadering ter zake geleverd, behelsden een zeer scherpe critiek op het redactie artikel». Wij geven toe, in geweldige hoeveelheid werden kolen vuurs ons op 't hoofd gestapeld; de massa was zoo onbescheiden groot, dat we haar op den i gen langs ons moesten laten neerglijden. 't Was uitstel, echter geen afstel; op wat tegen ons optreden 2 O

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 20