Suk, Teebaal, de Tempe, van der Veur, van der Voort, de Vos, de Vries, Vruggink, Wagemaker, R. A. de Wal, Westhoeve, Weijgers, van Wiechen en Zijlstra (52). De Voorzitterde Heer Paulusspn, richt zich tot de vergade ring met de volgende woorden: Mijne he er en Terwijl ik U allen welkom heet en dank zeg voor Uwe belangstelling in de kadastrale zaak, wil ik met enkele woorden wijzen op èen paar punten, waarover het Bestuur gemeend heeft Uw oordeel te moeten vragen op deze vergadering, en wensch ik verder eenige mededeelingen te doen over vereenigings- aangelegenheden. In de laatst gehouden algemeene vergadering te Utrecht, werd opnieuw Uwe bijzondere aandacht en beslissing gevraagd en verkregen over een der belangrijkste onderwerpen, wier behan deling in vroegere jaren reeds meermalen in deze vergadering en in het tijdschrift heeft plaats gehad. Toch wil het Bestuur bij punt i) i° op het toen behandelde terug komen. Het heeft namelijk gemeend nogmaals aan U te moeten voorleggen en ter bespreking aan te bieden het onder werp «Opleiding tot landmeter van het kadaster» en wel, omdat in de vorige vergadering de tijd ontbrak, om dit onderwerp, waarvan de hoofdstrekking is eene betere opleiding tot landmeter te verkrijgen, in bijzondefheden te behandelen. Een nieuwe behandeling dezer zaak is noodzakelijk geworden, omdat de vergadering te Utrecht wel met algemeene stemmen besliste, dat de opleiding tot landmeter dient verbeterd te worden, maar zonder motiveering noch opgave van de wijze, waarop die opleiding, volgens hare zienswijze, zal moeten plaats hebben. Toen dan ook het Bestuur, gevolg gevende aan de opdracht der vergadering, om aan de Staatscommissie, ingesteld inzake de wetgeving op de registratie enz. een beknopt verslag, behel zende de conclusiën dier vergadering, een en ander met de noodige toelichtingen, ging aanbieden, kon over bovenvermeld onderwerp, namens de Vereeniging geen toelichting gegeven worden. Zulk een belangrijk onderwerp mocht echter niet zonder een schema der gewenschte verbeteringen aangeboden worden en 2o8

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 212