daarom gaf het Bestuur zijne persoonlijke meening aan de Staatscommissie te kennen, zooals U straks uit het verslag zal blijken. Het spreekt van zelf, dat het Bestuur hier uit noodzaak han delde, doch het is overtuigd, dat eene toelichting meer indruk zal maken, als het Bestuur een vervolgschrijven aan de Staats commissie zal mogen richten, waarin aan haar meer uitvoerig het gevoelen der vergadering over dit punt kan worden medegedeeld. Om deze redenen is dit onderwerp wederom op de agenda geplaatst en ons geacht medelid, de heer R. A. de Wal, heeft zich bereid verklaard dit punt in te leiden. Verder wordt aan Uw oordeel onderworpen de vraag, of het aanstellen van vaste arbeiders voor den gewonen velddienst gewenscht is. Bij punt i) 2° der agenda zullen de redenen op gegeven woiden waarom het Bestuur dit punt thans aan de orde heeft gesteld. Wat den finantieelen toestand der vereeniging betreft, daarover kunnen wij, met het oog op de vele onkosten, die het Bestuur in het afgeloopen vereenigingsjaar heeft moeten maken, tevreden zijn, doch de grootste onkosten zullen op de rekening van het loopende jaar moeten geboekt worden, en daarom meen ik thans reeds te moeten wijzen op de mogelijkheid, dat in eene volgende vergadering middelen moeten beraamd worden tot versterking der inkomsten van de kas der vereeniging. In het afgeloopen jaar heeft de vereeniging het verlies te betreuren van twee harer achtenswaardige leden, die haar door den dood ontrukt werden, namelijk de heeren van Kan en Roegholt. Beide heeren hebben het hunne bijgedragen om den bloei der vereeniging te bevorderen en daarom moge hunne nagedachtenis door de leden der vereeniging in eere gehouden worden. En thans M. H. open ik deze algemeene vergadering en hoop ik, dat de gevoerde discussien en besluiten der vergadering goede vruchten mogen afwerpen in het belang der Vereening en dat harer leden. Voor de notulen der vorige vergadering wordt verwezen naar het verslag, opgenomen in aflevering 3 jaargang 1907 van het tijdschrift. 2og

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 213