De Voorzitter deelt mede, dat in het verslag een onjuistheid is geslopen. Pag. 85 toch vermeldt, dat het voorstel Gombault werd aangenomen. Dit geschiedde evenwel eerst nadat dit door hem Voorzitter was geamendeerd als volgt: Aan de Staats commissie zal worden medegedeeld, dat de vergadering de bewaringen zou wenschen beheerd te zien door ambtenaren, ge kozen uit de ingenieurs-verificateur en landmeters van het kadaster en dat zij, ingeval tegen dezen maatregel bezwaren mochten bestaan, de afscheiding van de twee administratiën noodig zoude achten. Onder opmerking, dat zooals blijken zal in het aan de Staatscommissie gerichte schrijven reeds met deze wijziging rekening gehouden is, stelt hij voor haar op te nemen in de van deze vergadering op te maken notulen. De vergadering stemt met dit voorstel in, en zonder verdere opmerkingen worden de notulen goedgekeurd. Door den Secretaris wordt namens het Bestuur omtrent den toestand der Vereeniging en de bestuurshandelingen sedert de vorige algemeene jaarvergadering, uitgebracht het volgende verslag-. Omtrent den materieelen toestand van de vereeniging kunnen de volgende getallen een denkbeeld geven: Over 't jaar 1907 bedraagt het aantal leden 207, waarvan 183 in Nederland en 24 in Indië\ het aantal abonnementen op het tijdschrift bedraagt 24, waarvan 21 in Nederland, 1 in Indic en 2 in België. Door tusschenkomst van den boekhandel worden nog ongeveer 2o> exemplaren van het tijdschrift verkocht. Vergeleken met den toestand over 1906 valt alzoo waar te nemen, een vermindering van het ledental met 4 en een vermeerdering van het aantal abonnés met 1. De rekening over het afgeloopen jaar toont aan ontvangsten een bedrag van f 1232,36s en aan uitgaven van f 1089,54, sluit alzoo met een bedrag saldo van f 162,82s, zijnde ƒ80,045 meer dan 't voordeelige saldo over 1905. Uit een finantieël oogpunt bezien, kan alzoo de toestand in het tijdperk waarover deze kroniek loopt, gunstig genoemd worden. In Indië worden de belangen der Vereeniging thans, met veel zorg, behartigd door den Heer J. von Michalofski. Vragen we ons af of, en hoeveel de Vereeniging nader is ge komen tot het doel omschreven in art. 1 van hare statuten: 2 10

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 214