't Mag zeker als een publiek geheim worden beschouwd, dat de frontverandering der Redactie, reeds na afloop van de algemeene vergadering te Breda, een conflict teweegbracht tusschen twee leden onzer gemeenschap, wier samenwerking te voren zoowel het doel der Vereeniging als haar Tijdschrift ten goede kwam. Toen een dezer partijen, gedreven door den wensch de vereenigings- Belangen te dienen, de bemiddeling van het bestuur inriep om het geschil langs arbitrairen weg te doen vereffenen, meenden de bestuursleden, als vertegenwoordigers van de vereeniging, die taak te moeten aanvaarden. Jammer genoeg mocht het Bestuur, ondanks een uitgebreide correspondentie, niet het genoegen smaken hier op succes te kunnen wijzen. Gevolg gevende aan den wensch der 2 2e iUgemeene Vergadering, werd onderzocht of het mogelijk zou zijn het drukken en expedieëren van het Tijdschrift te doen uitvoeren tegen lageren prijs dan daar voor aan den tegenwoordigen uitgever wordt betaald. Te dien einde werden aan verschillende uitgevers inlichtingen gevraagd, Van dezen werd door de erven Tijl te Zwolle, van der Kamp te Groningen, Verwer en Co. te Winschoten, Noor du ij n en Zoon te Gorinchem, Leiter Nij pels te Maastricht, de Roermondsche Stoomdrukkerij te Roermond en B. Claessens te Sittard de ge vraagde gedetailleerde prijsopgave verstrekt. Uit die informatiën bleek, dat bijna al die firma's hunne eischen hooger stelden dan de heer van Druten. Alleen de firma No or du ij n te Gorinchem en Verwer Co. te Winschoten rekenden een iets lageren prijs. De verschillen werden hoofdzakelijk veroorzaakt door den prijs der expeditie, die door den heer van Druten werd berekend op f 6.per aflevering. Bij overleg met onzen uitgever bleek deze, na eenige overwegingen, bereid die expeditiekosten en ook de,prijs van den jaaromslag iets te verlagen en daarmee werden zijn prijzen vrijwel teruggebracht tot de laagste der ons gedane aanbiedingen. Onder deze omstandigheden meende het Bestuur geen redenen te hebben van uitgever te veranderen en dus werd de overeenkomst met den Heer van Druten ook voor 1907 aangegaan. Op grond der machtiging verstrekt door de Algemeene Ver gadering te Breda, werd in samenwerking met de Vereeniging van hypotheekbewaarders en andere vereenigingen opnieuw een 2 12

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 216