rekest verzonden aan Hare Majesteit de Koningin, naar aan leiding van het Koninklijk besluit d.d. 14 Mei 1906 N°. 58, in verband met het besluit van 31 Mei 1905 N°. 55 inzake ontslag en overplaatsing der ambtenaren. Dit rekest is opgepomen in het tijdschrift, jaargang 22 pag 231. Het werd namens de Vereeniging onderteekend door den oud-A oorzitter, den Heer Boer, omdat vorm en inhoud het wenschelijk maakten, dat het stuk dezelfde onderteekeningen voerde als het vroeger ter zake ingediende rekest. Krachtens besluit der voormelde Algemeene Vergadering, werd overgegaan tot het drukken van de indertijd door Bestuur en Redactie saamgestelde memorie: Organisatie en Reorganisatie van den Kadastralen dienst, te voren reeds behandeld op de algemeene vergadering te Maastricht. Het geschrift werd den leden toegezonden onder geleide van een circulaire houdende uitnoodiging om eventueele opmerkingen in te zenden aan het Bestuur, ten einde dit in de gelegenheid te stellen het stuk, met een overzicht van de door de leden geleverde beschouwingen over te leggen aan de Staatscommissie, ingesteld bij Koninklijk Besluit van 30 Juli 1906, inzake hypotheekstelsel, registratiewetge ving, enz. Het geschrift mocht zich niet zoo in de algemeene sympathie verheugen als de onderteekenaars meenden te mogen verwachten. Zelfs de geheel op het vergaderingsbesluit gebaseerde circu laire scheen de gevoeligheid van enkele leden te hebben ge prikkeld. In de memorie zelve waren 't voora.1 de denkbeel den omtrent hervorming van den kadastralen dienst, die tegen werpingen uitlokten. Een door te Assen wonende leden ge daan voorstel tot het beleggen eener buitengewone algemeene vergadering, waarin de bezwaren tegen die memorie zouden worden behandeld en reorganisatieplannen zouden worden geformuleerd, die konden worden beschouwd als te zijn de uitdrukking van algemeen begeerde verbeteringen, vond steun bij niet minder dan 75 leden. Dientengevolge werd door het Bestuur een uitnoodiging tot de leden gericht om hunne meenigen omtrent dit onderwerp schriftelijk in te zenden. De ingekomen beschouwingen werden gedrukt aan de de leden meegedeeld, en een algemeene vergadering werd uitgeschreven tegen [9 Maart 1907. 213 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 217