217 „Het examen-programma voor adspirant-landmeter zou kunnen worden „uitgebreid met de beginselen der differentiaal-en integraalrekening, terwijl „in den genoemden cursus zouden kunnen worden behandeld de vakken „van het tegenwoordige programma van het landmeters-examen, vermeerderd „met die, welke noodig zijn als gevolg van de eischen gesteld aan de uit oefening van het dienstwerk. „De evengenoemde algemeene ledenvergadering behandelde mede een „motie, ingediend naar aanleiding van de in den laatsten tijd gedane aan ballen op een beginsel, door de Yereeniging meer dan twintig jaren lang „voorgestaan: de invoering van een kadasler met bewijskracht ten aanzien van „de ligging der eigendomsgrenzen) 'welke motie ten doel had te doen uitkomen, „dat de vereeniging nog steeds overtuigd is van de wenschelijkheid en de „uitvoerbaarheid van dien maatregel. „Deze motie werd met overgroote meerderheid van stemmen aangenomen „en het Bestuur Ontving van de vergadering opdracht, om aan Uwe „Commissie mede te deelen, dat de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde vasthoudt aan haar wensch tot invoering van een kadaster „met bewijskracht. Het Bestuur enz". Op grond van de machtiging ontvangen van de Algemeene Vergadering d.d. 19 Maart j.l., besloot het Bestuur drie leden der Vereeniging te verzoeken, een commissie te vormen, die de noodige voorlichting zou kunnen geven in zake tot de regeering te richten verzoek, om verbetering in de tractementsregeling der landmeters van het kadaster. Eenig meeningsverschil onder de bestuursleden, omtrent de leden, die daarvoor behoorden te worden uitgenoodigd, was oorzaak van oponthoud. De Heeren H. P. de Haan, te Arnhem, M. de Vos, te Leeuwarden en J. Zijlstra te Zutfen daartoe door het Bestuur aangezocht, verklaarden zich, nadat de door de Heeren de Haan en de Vos geopperde bezwaren uit den weg waren geruimd, bereid die commissie te vormen. Het vraagstuk der opleiding tot landmeter hield, zooals reeds gebleken is, de aandacht van het Bestuur bezig. De Heeren van Riesen, J. H. de Wal en Zijlstra. richtten tot het bestuur een schrijven 't welk straks ter kennis van de vergadering zal gebracht worden naar aanleiding waarvan het sub li vermelde onderwerp op de agenda der 23e jaarvergadering geplaatst werd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 221