2 l8 De door de Pensioenvereeniging ingestelde commissie tot onder zoek der pensioenwetten, richtte aan het Bestuur eenige vragen, welke in Tijdschrift, afl. i jaargang 1907, ter kennis van de leden werden gebracht, met uitnoodiging tot inzending van hunne, omtrent de heerschende pensioenwetten gevoelde of ondervonden bezwaren. Op die vragen kwam geen enkel bericht in. Het Bestuur der Vereeniging van teekenaars van het kadaster deed ons Bestuur het verzoek die Vereeniging als lid der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde op te nemen. Meenende dat de statuten dergelijk lidmaatschap niet toelieten, werd geantwoord, dat aan dien wensch niet kon worden voldaan, onder mededeeling, dat er evenwel geen bezwaar bestond om een harer bestuursleden als lid op te nemen. Daarop kwam nader het verzoek, twee leden van het Bestuur der teekenaarsvereeniging als lid van onze Ver eeniging in te schrijven, aan welke aanvrage werd voldaan. Een ontvangen mededeeling gaf aanleiding tot het schrijven van den volgenden brief aan de Redactie van het Tijdschrift. „Bij liet Bestuur zijn klachten ingekomen dat vermoedelijk door de „Redactie exemplaren van het Tijdschrift werden verspreid, met een „doel, dat werd geacht te zijn in strijd met de belangen onzer Vereeniging. „Blijkens inlichtingen op verzoek verstrekt door den uitgever, zijn aan „en voor rekening van den Heer Hoffmann geleverd: 10 extra exem plaren van afl. 5 en 6, jaargang 1906, en 5 extra exemplaren van afl. 5 „jaargang 1907. „Aangezien de beschikking over die afleveringen niet berust op machtiging „van een Algemeene Vergadering of van het Bestuur, en het Tijdschrift „slechts wordt geleverd, per geheelen jaargang, aan leden en abonné's, is „het Bestuur van meening, dat de Heer Hoffmann alleen dan die „afleveringen voor eigen gebruik had mogen aanwenden, wanneer door hem „waren genomen: 10 abonnementen op jaargang 1906 en 5 abonnementen op jaargang 1907. De Bibliotheek der Vereeniging werd uitgebreid met de gewone periodieken en met de boeken of geschriften vermeld op pags. 230 en 231 van het Tijdschrift, jaargang 1906.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 222