Naar aanleiding van dit verslag vraagt de Heer Hoffmann het woord, om te protesteeren tegen het schrijven door 't Bestuur tot de Redactie gericht, inzake de verspreiding van tijdschrift afleveringen. Hij acht dit schrijven geheel ongemotiveerd, omdat de Redactie hier slechts deed wat haar recht was. Immers de gewoonte heeft steeds bestaan, dat elke medewerker aan het Tijdschrift, overdrukken kon bekomen van het geleverde en dit voorrecht komt naar hij meent ook der Redactie toe. Waar zij nu, ter vermijding van kosten, eenvoudig eenige overcomplete exemplaren van de geheele aflevering deed vervaardigen, van welk extra werk zij bovendien de kosten voor hare rekening nam, deed zij niets wat buiten hare bevoegdheid lag. De Heer Gombault deelt mede, dat hij persoonlijk zich richtte tot het Bestuur, met de klacht' omtrent de verspreiding van afl. 3 jaargang 1907. Een exemplaar daarvan werd gezonden aan een lid der Staatscommissie. Niet alleen liep de Redactie zoodoende vooruit op de aan 't Bestuur opgedragen uitvoering van een vergaderingsbesluit, maar ook handelde zij in strijd met den wil der vergadering, die de toezending van t volledige ver slag niet wenschte. De Redactie overschreed hier zijns inziens zeer zeker de grenzen van hare bevoegdheid. De Heer Hoffmann vindt het Tijdschrift een openbaar stuk. Het is te koop door tusschenkomst van den boekhandel, 't is voor iedereen te lezen in 4 universiteits-bibliotheken. Met de verschijning van aflevering 3 was dus het verslag der vergadering openbaar eigendom geworden. Bovendien, in het verslag is de naam van een lid der Staatscommissie genoemd en zijn diens meeningen besproken. Dit bracht van zelf reeds mede, dat de Redactie de goede persgewoonten volgend, het geschrift ter kennis bracht van iemand wiens denkbeelden daarin werden beoordeeld. De Voorzitter betwist den Heer Hoffmann diens meening, dat hij de vrije beschikking zou hebben over een aantal overdrukken, met te wijzen op de Bestuursvergadering te Arnhem gehouden, waar ook de Heeren Hoffmann en de Vos tegenwoordig waren. Naar aanleiding van door den Heer Hoffmann gemaakte be denkingen werd toen besloten, voortaan geen overdrukken te geven, zonder toestemming van het Bestuur. Aansluitend aan dit onderwerp ontspint zich nog eenig debat, tusschen eene der ter vergadering aanwezige partijen in het geschil 2ig

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 223