tot welks vereffening de bemiddeling van 't Bestuur werd in geroepen, en den Voorzitter. Als vallende verder buiten het belang der Vereeniging wordt, onder instemming der Vergadering, van deze onderwerpen afgestapt. Namens de commissie tot naziening der rekening en de ver antwoording der geldmiddelen over 1906, de Heeren Keurschot, Weijgers en den Hartogh, wordt door den Heer Keurschot meegedeeld, dat de rekening geheel in orde is bevonden. Onder dankzegging wordt den Penningmeester daarop van dat beheer décharge verleend. De Voorzitter dankt de commissie voor hare bemoeiingen en brengt ter kennis een juist ingekomen schrijven van den Heer Boer, waarin deze verzoekt mede te deelen, dat hij tot zijn groot leedwezen thans voor de eerste keer de vergadering niet zal kunnen bijwonen, omdat eene vergadering der Staatscommissie zijne tegenwoordigheid eischt. De begrooting voor 1908 wordt goedgekeurd met ƒ1125 aan ontvangsten en ƒ1110 aan uitgaven. Alvorens de beraadslagingen te openen over de voorziening in de redactie van het tijdschrift, verzoekt de Voorzitter de Heeren Loewer, Baning en Spuybroek, bij de te houden stemmingen het stembureau te vormen, aan welke uitnoodiging voldaan wordt. De Heer Gombault vraagt of het mogelijk zal zijn een in structie vast te stellen voor de Redactie. Bepaaldelijk na de jongste redactiehandelingen, komt hem dit gewenscht voor. De Voorzitter vestigt de aandacht op punt h. der agenda. Het ingediende voorstel omtrent statutenwijziging zal gelegenheid kunnen openen tot het nemen van dien maatregel. De Heer Colpa, die door ongesteldheid verhinderd is de ver gadering bij te wonen, zond een schriftelijk protest tegen de, in de pas verschenen aflevering van het tijdschrift voorkomende opstellen van de Heeren de Vos en Hoffmann. Met toestem ming van den Voorzitter wordt dit voorgelezen door den Heer de Korver. Het luidt als volgt: De Heer de Vos tracht (T. 1907 blz. 162) te bewijzen, dat de Red. terecht beweerde, dat sprake is geweest van directe en algemeene invoering van een kadaster met bewijskracht. 220

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 224