Die citaten bewijzen trouwens, dat al de genoemde autoriteiten voor zich zelf voorstanders waren van een kadaster met bewijs kracht, doch zich ter dege bewust, dat tal van bezwaren bestonden of geopperd zouden worden. Ze bewijzen, dat Steppes, Jordan e. a. niet zoo illusionistisch waren, als H. in 1903. Ze waren werkelijkheids-menschen, maar voorstanders van bewijskracht. Waar heeft de Heer Colpa beweerd: één zeer hoog weten schappelijk man aan het hoofd en de uitvoerende personen maagdelijk op het gebied van kadastrale metingen, dat is je zvare? De Heer Colpa heeft slechts het feit gereleveerd, dat bij Neuilly-Plaisance op die wijze onbetwist goede resultaten verkre gen zijn en heeft dat feit gebruikt, om op het overdrevene der bekwaamheids-eischen van de Red. te wijzen. De Heer Colpa heeft niets verkondigddoch zich bepaald tot het aanhalen van feiten. De Heer H. maakt zich hier schuldig aan onjuiste voorstellingen en dwaze gevolgtrekkingen, die wel niet in de lijn zullen liggen der ontwikkeling van de Staatscommissieleden. De vermelding van het «incident Wageningen» doet niets af aan de juistheid van het door den Heer Colpa vroeger beweerde i°. Zoolang de Heer Boer alleen redacteur was, is mij geen enkel feit bekend, wijzende op belangrijk verschil van ziens wijze tusschen bestuur en redactie. 2°. Geen enkel feit geeft recht, het schipbreuk lijden der pogingen, in 1903, tot verkrijging van opleiding te Wageningen. te wijten «aan de Registratie.» Hij voegt daar nu nog aan toe: en nog veel minder aan de Bestuursleden in 1902: de Heeren Gombault en Colpa. Zeer terecht is de aandacht van den Heer H. gevallen op het woordje alleen Juist omdat de Heer Colpa «Wageningen» niet vergeten was, juist omdat hij wist dat de Heer H. hem «Wageningen» nooit vergaf, heeft hij het woordje alleeningelascht. Het verschil van gevoelen ontstond, nadat de Heer H. in de redactie het nieuwe klavier van kuituur-techniek en Wageningen begon te bespelen. De Heer H. heeft den Heeren Gombault en Colpa nooit 222

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 226