woord, noch zelfs het recht van zijn optreden heeft bewezen. Immers, de Heer H. betoogt, dat met de bekende «Memorie» het kadaster met bewijskracht begraven was. «Eigenhandig hebben wij het doodgedrukt». «De Memorie" heeft, misschien wel voor goed, een einde ge- «maakt aan onzen veldtocht voor een bewijskrachtig kadaster. «Gingen wij er mede voort, de Staatscommissie ware gerechtigd «aan ons gezond oordeel te twijfelen.» Eilieve, waarde Redactie, «waartoe dan de verschijning van «het Kadastrale Vraagstuk" van Uw hand?" Waarom dan nog een trap op het lichaam van den doode, dien ge eens beweerdet zoo lief te hebben? De Heer Colpa gelooft niet, dat het kadaster met bewijskracht dood is, hij blijft vertrouwen dat die instelling, zij het ook niet spoedig, toch eenmaal zal komen. Dat tijdstip is echter niet zoo aanstaande z. i., dat eventueele verbeteringen in de lijn der «Memorie» geheel als weggeworpen geld beschouwd behoeven te worden. De «Memorie» is geheel in den geest van het door den Heer Boer gesprokene op de Vergadering te Arnhem. «Laat ons, in afwachting van betere tijden, zien welke verbeterin gen «onder den bestaanden toestand wenschelijk en bereikbaar zijn!" Slechts zijn fantaisie brengt er den Heer H. toe, op blz. 165 te schrijven: «Het komt ons onbegrijpelijk voor, dat dit niet algemeen wordt «beseft, dat het noodig is hierop te wijzen" (Men leze verder den voorafgaanden zin) Slechts zijn fantaisie brengt er den Heer H. toe, de Heeren Boer, v. d. Veur, en de Vries in één adem te noemen met de tweeledige redactie, die zoo'n verraderlijke steek toebracht aan de idee: het kadaster met bewijskracht. Slechts zijn fantaisie bracht er den Heer H. toe, aan het slot van zijn schrijven (blz. 177) met iets, wat aan galgenhumor moet doen denken, ons een apotheose voor den geest te tooveren. Voorwaar een waardig slot! Maar, waar de Heer H. zelf van «hangen» spreekt, daar kan den Heer Colpa niets weerhouden den wensch uit te spreken: «Moge 23 September 1907 voor de Redactie zijn: de dag van het Schavot!" Beter geen redactie dan zoo eene. 2 20

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 230