leiding gaf. De redacteuren zijn in 't minst niet boos en zullen dit niet worden. De Heer van der Veur komt terug op zijn voorstel. De Heer Meijer wenscht duidelijk geformuleerd te hebben den wensch tot dadelijk ingaand ontslag der redacteuren, met uitsluiting van de mogelijkheid hunner herbenoeming, ingeval de voorziening in de redactie aan 't bestuur wordt overgelaten. De Voorzitter constateert, dat deze vergadering in zake redactie tot elk besluit bevoegd is en niet is gehouden aan eenig besluit van een vroegere vergadering. Ook de statuten laten alle mogelijke vrijheid van handelen. Waar vaststaat het recht van redacteuren om ontslag te nemen op elk willekeurig tijdstip, kan niet worden bestreden het recht van de Vergadering, dit ontslag ten allen tijde te kunnen verleenen. Om den Heer Meijer gerust te stellen ten aanzien van de mogelijkheid eener herbenoeming van de redacteuren door 't bestuur, doet hij eenige grepen uit den rijken voorraad van huishoudelijke oneenigheden, die, ook na repliek van den Heer Hoffmann, duidelijk doen uitkomen, dat samen werking tusschen het tegenwoordige bestuur en de tegenwoordige redacteuren uitgesloten is. De Heer ten Braak zou na behandeling van 't voorstel van der Veur willen pauseeren, om dan direct over te gaan tot het kiezen van een nieuwe redactie, wijl dan een extra vergadering voor die benoeming vermeden wordt. Om mogelijke begripsverwarring te voorkomen, wordt het voorstel van den Heer van der Veur beperkt tot de vraag, of aan de Redactie een dadelijk ingaand ontslag zal worden verleend en, na een opmerking van een der leden, wordt dienaangaande het volgende voorstel in stemming gebracht: De tegenwoordige redacteuren worden, met ingang van 24 dezer, van hunne functiën als zoodanig ontheven. De stemming die, op uitdrukkelijk verlangen van den Heer Hoffmann, schriftelijk plaats heeft, levert den volgenden uitslag: vóór 33, tegen 13, blanco 6. Een voorstel, om aan 't Bestuur de voorziening in de redactie op te dragen, wordt aangenomen. (38 stemmen vóór, 8 tegen, 6 blanco). De Voorzitter neemt met een kort woord afscheid van de 22g

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 233