redacteuren, drukt zijn groeten spijt uit, dat dit zoo pijnlijk moest zijn, brengt in herinnering het vele, dat de beide aftredenden in vroeger tijden mee hielpen tot stand brengen en meent hun daarvoor een woord van dank niet te mogen onthouden. De Heer Meijer protesteert voor zich persoonlijk tegen die dankbetuiging. Na een pauze van ruim een half uur wordt de vergadering te 21/* uur, heropend. Punt/ plaats van bijeenkomst in 1908, doet den Heer Oosterman pleiten voor Amsterdam. De opkomst bewijst, dat de hoofdstad des Rijks het meest in trek is. Bij acclamatie wordt Amsterdam gekozen. Is aan de orde punt g, verkiezing van een bestuurslid. Na warmen dank van den Voorzitter aan den aftredenden Secretaris-Penningmeester wordt overgegaan tot de verkiezing van een nieuw bestuurslid. Uitgebracht werden 47 stemmen (waarvan 5 blanco). De Heer Weijgers verkreeg 13, de Heer Meijer 6, de Heer Mulder 5, de Heer Baning 4 stemmen, de Heeren de Korver, van Riessen en Zijlstra verkregen ieder 3 stemmen, de Heer van der Veur verkreeg 2 stemmen en de Heeren van Beurden, Oosterman en Vruggink verkregen ieder 1 stem. De Heer Meijer verzoekt uitdrukkelijk bij de volgende stem ming niet in aanmerking te komen. Bij nieuwe vrije stemming zijn de stemmen (47 waaronder 1 blanco) verdeeld als volgt: De Heer Weijgers 27, de Heer Mulder 6, de Heer Baning 5, de Heer van der Veur 3, de Heer van Riessen 2, de Heer Vruggink 2 en de Heer de Korver 1. Gekozen is alzoo de Heer E. J. A. Weijgers, die na eenige toelichtingen zich bereid verklaart de benoeming aan te nemen, waarvoor de Voorzitter hem dank zegt. Ter toelichting van punt h wordt door den Secretaris de volgende brief voorgelezen: Aan het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde gevestigd te Amsterdam. Van oordeel zijnde, dat het wenschelijk is de Statuten onzer Vereeniging, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 4 December 1887 N°. 23, ver- 230

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 234