231 schillende wijzigingen te doen ondergaan, hebben wij de eer het volgende onder Uwe aandacht te brengen. Het kan voorkomen, dat bij belangrijke besluiten aan de stemming wordt deelgenomen door daartoe niet volkomen bevoegden; dit heeft o.i. plaats gehad op de buitengewone Vergadering te Utrecht op 19 Maart j.l., waarom 't overweging verdient de toelating tot lid der Vereeniging en de bevoegdheid tot stemmen nader te regelen. De Vereeniging heeft zich de laatste jaren telkens en met succes, bezig gehouden met de belangen van de landmeters, waarom 't ons nuttig voorkomt de behartiging dier belangen op te nemen in het artikel der Statuten, dat van het doel der Vereeniging spreekt. Verder achten wij het wenschelijk in de Statuten te vermelden, de verplichting om op de agenda voor te houden Algemeene Vergaderingen, te plaatsen de voorstellen, die in stemming zullen worden gebracht; dit kan van grooten invloed zijn op de opkomst der leden. De bevoegd heid tot het nemen van besluiten in slecht bezochte vergaderingen, dient tevens geregeld te worden. De verplichte aftreding der bestuursleden, om de drie jaar, leidt er menigmaal toe, dat de Vereeniging ontijdig de goede en ijverige bemoei ingen van geschikte functionarissen moet ontberen; maatregelen om tot de mogelijkheid te geraken, hiervan in sommige gevallen af te wijken, verdienen ernstige overweging. 't Bovenstaande heeft ten doel, slechts enkele punten aan te geven, die in de eerste plaats voor wijziging of aanvulling in aanmerking dienen te komen, zonder aanspraak te maken op volledigheid. Wij verzoeken U beleefd aan de Vergadering op 23 September aan staande te Amsterdam voor te stellen het bestuur, of eene afzonderlijke commissie, uit te noodigen tot het samenstellen van een ontwerp statuten en huishoudelijk reglement, om dat te kunnen behandelen op de gewone jaarvergadering in 1908 en voorts: ons verzoek te plaatsen op de agenda voor de aanstaande Algemeene Vergadering. Met de meeste hoogachting hebben wij de eer te zijn de leden der Vereeniging voor K. en L. Deventer, 1 J. I' A. van Riessen. Zutphen, September 1907. J. H. de Wal. ZutphenJ. Zijlstra Jzn. De Voorzitter acht een gedetailleerde bespreking van alle punten in dit schrijven aangehaald, thans nutteloos, wijl die toch zal plaats hebben op een latere bijeenkomst, indien thans besloten wordt op het voorstel in te gaan. Hij zou daarom de besprekingen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 235