233 gelegen om, in vereeniging met andere lichamen, een actie ,in 't leven te roepen met het doel, de belangen der bestaande ambtenaren tegen benadeeling te beschermen. De door den Heer van Beurden ingediende motie luidt als volgt: De Algemeene Vergadering voor Kadaster en Landmeetkunde, dagende op heden 23 September te Amsterdam, gezien de motie der Kamerleden Drucker en Treub, en de actie ter verkrijging van Staatspensioneering voor de gemeenteambtenaren en hunne nabestaanden; ten volle erkennende het goed recht dezer gemeenteambtenaren op pensioen is van oordeel dat eene eventueele opname in de Staatsfondsen behoort te geschieden met eerbiediging van verkregen rechten en zonder verbetering der bestaande of nog te verkrijgen pensioenen der in dienst zijnde Staatsambtenaren in den weg te staan, noodigf mitsdien het Bestuur uit te trachten, in ver eeniging met andere belanghebbenden, voor de belangen der bestaande ambtenaren te waken. De Heer van Beurden licht nog nader zijn bedoeling toe. Het pensioenfonds voor weduwen en weezen, zegt hij, bestaat uit gelden geheel door de ambtenaren bijeengebracht en we streven naar verhooging van de geringe uitkeering aan onze weduwen en weezen. Indertijd zijn de finantieele omstandigheden van het fonds reeds ongunstiger geworden door de opneming van het groote aantal onderwijze? s, doch dit was nog te verdedigen, omdat de Staat die ambtenaren pensionneerde. Dit is niet het geval met de 6 a 7000 ambtenaren, die nu zullen opgenomen worden. Eene verkorting onzer rechten staat te vreezen, om daartegen te waken is tusschenkomst van de Vereeniging noodig. Wijl niemand alsnog 't woord verlangt, geeft de Voorzitter in overweging het Bestuur te machtigen, zich te wenden tot het Bestuur der Pensioenvereemgingwijl de behartiging dezer belangen meer op haren weg ligt, dan op dien van onze vereeniging. De vergadering stemt hiermee in. De Heer ten Braak zou een of meer afgevaardigden willen zenden, met opdracht de kwestie in een vergadering te bespreken. De Heer de Vos merkt op, dat dit onmogelijk zal zijn, omdat de Pensioenvereemging alleen persoonlijke leden heeft. De Heer Weijgers meent, dat er leden van onze vereeniging zitting hebben in 't bestuur der Pensioenvereemging en hij meent

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 237