dat dezen de behartiging' der omschreven belangen op zich zouden kunnen nemen. De Heer YV agemaker kan meedeelen dat dPensioenvereeni- ging in de aanhangige zaak reeds diligent is. De Voorzilter zou, ook al ware de onderstelling van den Heer We ij ge rs juist, wat echter slechts ten deele 't geval is, toch een schriftelijke behandelingen prefereeren, waarom hij terugkomt op zijn ter zake gedaan voorstel, 't welk thans wordt aangenomen. Ter inleiding van de discussies over «De opleiding tot land meter van het Kadasters geeft de Voorzitter, na in herinnering te hebben gebracht, wat hij omtrent dit onderwerp in zijn openings rede reeds heeft gezegd, het woord aan het bestuurslid den Heer R. A. de Wal. Met den weiwillenden steun van den Heer de Korver, die, nadat de door een ernstige verkoudheid invalide stemmiddelen van den Heer de Wal waren uitgeput, de lezing voortzette, ver neemt de vergadering het volgende: Mijne Heeren, waar wij allen zijn samengekomen ter beraad slaging over eene gewichtige aangelegenheid, moge het bedenkelijk schijnen, de besprekingen te openen met dreamswie uwer evenwel het voorrecht had met Olive Schreiner te droomen, is gerustgesteld, wetende, dat hare droomen meer helderheid van geest openbaren, dan vele wakenden. Naar welk land van vrijheid wij ons kadaster leiden, behoeft geene verklaring; langs welken weg, dat zeggen twee en twintig jaargangen van ons Tijdschrift. De weg is nog niet ten einde. Wij gaan een nieuwen stap doen; aan de Staatscommissie voor registratie, hypotheekstelsel enz. zal met uw goedvinden van uw inzicht omtrent onze op leiding een verslag worden aangeboden. Het zij mij vergund uwe aandacht te verzoeken voor een kort overzicht, en een ontwerp-adres. 234 He said «That is the Land of Freedom» She said «How am I to get there?» He said «There is one way, and one only. Down the banks of Labour, through the water of Suffering. There is no other.» Dreams by Schreiner.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 238