24 voortvloeiden en de reis op andere wijze niet vlugger kon worden gedaan. De berekening van de vergoeding geschiedde naar den maatstaf van f 0,05 per kilometer. De vroeger gebezigde maatstaf van 0,03 per kilometer was verhoogd geworden, omdat gebleken was, dat door de ambtenaren bij vergoeding naar dien maatstaf aan het bezigen van gewone of bijzondere vervoermiddelen de voorkeur werd gegeven boven het gebruiken van hun rijwiel. Er bestond geen bezwaar de ambtenaren der arbeidsinspectie de vergoeding voortaan te doen in rekening brengen op hunne reisdeclaraties. Daarom was aan Uwe Majesteit een besluit ter bekrachtiging aangeboden tot het bepalen der vergoeding op 0,05 per afgelegden Kilometer tot een maximum van 150 'sjaars. Dat besluit kwam tot stand onder datum van 5 Juli 1905, n°. 39. De Kamer heeft verder in de zaak berust. Reis- en verblijfkosten van een landmeter bij tewerkstelling buiten zijne standplaats. Blijkens haar Verslag over 1903 drong de Algemeene Rekenkamer er op,aan, dat voor elke tijdelijke tewerkstelling buiten hunne standplaats van landmeters eene speciale financieele regeling zou worden getroffen. De Minister van Financiën kon zich daarmede wel vereenigen. Dienten gevolge werd aan een landmeter, die reeds in dat geval verkeerde, Tilburg als standplaats aangewezen, met vergunning te 's Hertogenbosch te blijven wonen, terwijl hem eene toelage werd verleend tot goedmaking der kosten van een reisabonnement en van zijn tijdelijk verblijf te Tilburg. Toen desniettemin door dien'landmeter aan het Rijk werden in rekening gebracht de kosten van zulk een abonnement over het tijdvak 1 Maart ultimo November 1904 per kilometerboekje, vroeg de Kamer eenige toe lichting. Het betalingstuk werd echter tot dusver niet weder ter verevening aangeboden. Aan den landmeter werd te kennen gegeven, dat hem de laatstbedoelde kosten niet konden worden vergoed. (Minister van Financiën.) Confer. Gedrukt Verslag 1903 bladz. 60/61. Immigrafie. De immigrafische reproducties onzer kadastrale plans munten niet uit door schoonheid, de lijnen zijn menigmaal of te zwaar, of gekwetst weergegeven. In het buitenland schijnt zich hetzelfde euvel te hebben voor gedaan het Stadtvermessungsamt te Leipzig meldt, dat hieraan kan worden tegemoet gekomen, aangenomen dat de kwaliteit van het papier voor de reproductie gebezigd onberispelijk is, door de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 24