Den Heer van der Veur treffen de groote verschillen tusschen de te dezer zake heerschende gebruiken en toestanden. Hij acht hier een flinke opreddering noodig. De Heer Vruggink gelooft dat de aangehaalde circulaire aan het meenemen van arbeiders niet in den weg staat, omdat met de verklaring, dat geen arbeiders te vinden waren op de plaats waarheen de landmeter zich begaf, in het bezwaar wordt voorzien. De Heer van Beurden wijst er op, dat door hem steeds, met goedvinden van den betrokken Burgemeester, een veldwachter wordt meegenomen, die dan voor een tweeden arbeider zorgt. Hij weet echter, dat dit niet overal in den lande wordt toegestaan. Van meer dan eene zijde wordt gewezen op de bezwaren, die tegen 't meenemen van veldwachters gemaakt worden en ook op de omstandigheid, dat men daarin geheel afhankelijk is van de persoonlijke opvattingen der burgermeesters. De Voorzitter vraagt, of het Bestuur gemachtigd is zich tot de Regeering te wenden, in den geest als. door hem in zijn inleiding werd uiteengezet, welke vraag toestemmend wordt beantwoord. De Heer Hoffmann. «Om 12 uur hedennacht, houdt de functie der redacteuren op. 't Is natuurlijk niet mogelijk, dat dan alle loopende zaken zijn afgewikkeld en wij zijn volkomen bereid mede te werken tot een geleidelijke en gemakkelijke overdracht van werkzaamheden. Gaarne zullen we echter reeds nu vernemen, aan wien de in te komen periodieken enz. gezonden moeten worden.» De Voorzitter meent dat de Secretaris die zal behooren te ontvangen. De Heer Zijlstra wekt nog de aanwezigen, in 't bizonder de jongere ambtenaren, op tot beantwoording van de vragen gedaan door de Commissie van advies inzake de tractementsregeling. Tot heden kwamen slechts 3 brieven en eenige briefkaarten in. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering, met een woord van dank tot de aanwezigen voor hunne opkomst, door den Voorzitter gesloten. de Secretaris Gorinchem, October 1907. de Vries. 251

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 255