der Pensioenvereeniging op 30 September igoó te Utrecht ge houden, besloten: «Aan het algemeen bestuur over te laten de benoeming van een Commissie uit zijn midden, aangevuld door een of meer leden der vereeniging, ter beoordeeling en bestudeering van de ingekomen voorstellen tot wijziging der pensioen wetten, met opdracht aan de Commissie, tot samenstelling van een ontwerp tot wijziging en aanvulling der pensioen wetten met memorie van toelichting; «het ontwerp met toelichting zal uiterlijk 1 Juni 1907 gereed zijn, ten einde na rondzending aan de leden, in de Algemeene Vergadering van 1907 te kunnen worden behandeld.» Het werkje van den heer Reuvecamp is een handleiding ten aanzien van de in kracht zijnde bepalingen, geschreven met het doel, allen die belangstellen in de Pensioenwetgeving en die zich geroepen voelén aan hare verbetering mede te werken, de gelegen heid te openen, zich met de materie in korten tijd meer en beter vertrouwd te maken dan mogelijk is, door enkel zich op de hoogte te stellen van de voorschriften in de oorspronkelijke en in de wijzigingswetten neergelegd. Schrijver verdeelde zijn stof in rubrieken en volgde bij hunne behandeling zooveel mogelijk den tekst der wetten, steeds onder aanhaling der betrokken wetsartikelen. Wij bevelen de kennismaking met zijn gelukkig geslaagden arbeid, den lezers van ons tijdschrift ten zeerste aan. H. Jaarboek voor Notarisambt en Registratie voor het jaar 1907. Deze gids, die slechts 80 cents kost, is een Staatsalmanak in het klein, hij bevat een schat van gegevens ook voor den landmeter van waarde, heeft zich echter in onzen kring niet ingeburgerd, vermoedelijk wijl een ranglijst der ambtenaren van het kadaster er in ontbreekt. Mocht deze er, bewerkt als voor de registratie-ambtenaren, een volgend jaar in worden opgenomen, dan gelooven wij, waar telkens het verzoek wordt gedaan in ons orgaan jaarlijks de ranglijst plaats te verleenen, dat de uitgever weldra het meerendeel der landmeters van het kadaster onder zijn vaste afnemers zal kunnen tellen. Bewerker is de heer J. B. Robert, Balistraat 5.7, 'sHage; uitgever de heer Eduard IJdo te Leiden; bewerking en uitgaaf verdienen in ieder opzicht hulde. H. 26

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 26