Tweede Kamer, Staatsbegrooting voor het dienstjaar igo8. 271 Betere resultaten werden verkregen bij het rechtlijnig teekenen, dat bestond in het nauwkeurig in inkt trekken van een gegeven potloodconstructie. Slechts aan enkele candidaten moest een onvoldoend cijfer worden toegekend. Het schoonschrijven was over het algemeen voldoende. De Commissie: A. Veenhuysen, Voorzitter. P. Zeeman Gz. L. Looijen. H. C. Los. W. v. Rossen. H. v. D. Briel, Secretaris. Vilde HOOFDSTUK B. (Financiën). Voorloopig Verslag. Algemeene Beschouwingen. 29. Inkoop van zijdelingsche en tijdelijke die?isten. Met erkentelijkheid constateerende, dat de Minister, in de Memorie van Antwoord betreffende de vorige begrooting, een wetsontwerp tot regeling van den inkoop voor pensioen van in zoogenaamden zijdelingschen Staatsdienst bewezen diensten heeft toegezegd, vroeg men, of dat ontwerp weldra kan worden te gemoet gezien. Enkele leden drongen er in het bijzonder- op aan, dat de beëedigde klerken van de hypotheekbewaringen, die als zoodanig reeds dienst deden, voor zij in 1896 tot Rijksklerk werden benoemd, in bedoeld wetsontwerp zullen worden opgenomen. De in het Voorloopig Verslag over de begrooting van 1907 gedane op merking betreffende een regeling van inkoop van tijdelijke diensten werd herhaald. Men stelde de vraag wat, ten vervolge op de in het antwoord op genoemd verslag voorkomende mededeeling, dat getracht zal worden een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, waarop tot dusver een bevredigende regeling is afgestuit, thans kan worden gemeld. Artikelen. Art. 22 j. Naar aanleiding van de in den toelichtenden staat gedane mededeeling, dat de inspecteur der grondbelasting, aan wien voortaan het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 277