toezicht op de werkzaamheden van de controleurs der grondbelasting zal zijn opgedragen, tevens belast is met het beheer eener controle, werd gevraagd, of deze toestand niet tot bezwaren aanleiding kan geven. Art40, 0, p, q. Betoogd werd door sommige leden, dat de regeling, getroffen ten opzichte van de traktementeu van landmeters, boekhouders en teekenaars van het kadaster ten gevolge heeft, dat de jongere ambte naren op lage traktementen blijven staan. Daarom werd op herziening aangedrongen. Hunne instemming betuigende met de voorgenomen wijziging in de traktementsregeling der boekhouders bij het kadaster, die vooral uit een oogpunt van pensioen voor deze ambtenaren van belang zal zijn, stelden enkele leden de vraag, of het de bedoeling is aan al die ambtenaren '/3 van hun traktement als verhooging toe te kennen. Zij vroegen, of bij deze gelegenheid ook de periodieke driejaarlijksche verhooging op 150 zal worden gebracht. Art. 44. Enkele leden wenschten gaarne te vernemen, hoever de werk zaamheden der Rijkscommissie zijn gevorderd en of nog vele jaren dit subsidie noodig zal zijn. Memorie van antwoord, Algemeene Beschouwingen. 2g. Inkoop van zijdelingsche en tijdelijke diensten. Een wetsontwerp, houdende bepalingen omtrent de vergelding met pensioen van in zoogenaamden zijdelingschen Staatsdienst bewezen diensten zal, naar de ondergeteekende zich vleit, de Kamer spoedig bereiken. Over den inhoud van het ontwerp kan hij zich in dit stadium der zaak bezwaarlijk uitlaten. In het vinden van eene bevredigende oplossing voor de moelijkheden die zich voordoen ten aanzien van de regeling van den inkoop der in het Voorloopig Verslag bedoelde tijdelijke diensten, is de ondergeteekende nog niet geslaagd. Artikelen. Art. 22, j. Inspecteur der grondbelasting. De werkzaamheden, den inspec teur der grondbelasting opgedragen, zijn niet van zoodanigen omvang, dat van het samengaan met die verbonden aan het beheer eener controle, bezwaren te vreezen zijn, te minder wijl genoemde hoofdambtenaar wordt ter zijde gestaan door een aan die controle verbonden surnumerair. Art. 40, 0,p, q. Het komt den ondergeteekende voor, dat geregelde verhooging om de 3 jaar ook voor de jongere ambtenaren een met het oog op de levensomstandigheden voldoende opklimming kan geacht worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 278