273 Zulk eene regeling bestaat voor de boekhouders en is thans voorgedragen voor de teekenaars, waarvan daarenboven het gevolg zal zijn, dat deze ambtenaren het maximum (ƒ1500, niet ƒ1600 zooals ten gevolge van een drukfout op bladz. 34 van 6en toelichtenden staat is aangegeven) uiterlijk op 50-jarigen leeftijd zullen bereiken. Overwogen is om ook voor de landmeters de periodieke verhooging van 4 op 3 jaar te brengen, doch ondergeteekende meende daarvan, met het oog op den stand der begrooting vooralsnog te moeten afzien. Het is niet de bedoeling om aan al de boekhouders '/s van hun trak tement als verhooging toe te kennen. Het gevolg daarvan zou zijn, dat het minimum gelijk zou worden aan en het maximum slechts 400 minder zou bedragen dan dat van de landmeters. Zulk eene opvoering van de traktementen zoude niet overeen te brengen zijn met de grondgedachte, die tot de instelling van de betrekking heeft geleid, namelijk dat de bezoldiging van deze ambtenaren lager kan zijn dan die van de landmeters, omdat de te vorderen kennis van minderen omvang is. Het voornemen bestaat om de traktementen vast te stellen van 950 tot ƒ2000, welk maximum zou worden bereikt na verhoogingen van 150 om de 3 jaar. Art. 44. Blijkens mededeeling van de Rijkscommissie voor de graadmeting zijn de terreinwerkzaamheden voor de secondaire driehoeksmeting voor ruim de helft van ons land gereed en de berekeningen voor die driehoeks meting zoo ver gevorderd, dat thans met het berekenen van coördinaten der hoekpunten van het net een aanvang is gemaakt. De commissie voegt daaraan toe, dat nog gedurende vele jaren gelden voor dat werk noodig zullen zijn. Op een kaartje, waarvan eenige exemplaren bij deze Memorie zijn ge voegd, is aangeduid, tot hoever de terreinwerkzaamheden bij het einde van 1907 zijn gevorderd. De ondergeteekende meent nog te moeten doen opmerken, dat gedurende den tijd dat het subsidie werd verleend, slechts in 3 jaren het volle bedrag is uitgekeerd. Beraadslagingen. In de vergadering van Maandag 16 December 1907, zijn art. 22, j, k, 1, m, n en nn., artt. 38, 40, 42 en 44, zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 279