277 vraag, waar het op aankomt, is dan ook deze: Is het landmeters- bedrijf een verzekeringsplichtig bedryf? Om het antwoord op deze vraag te vinden, slaan we op artikel io van de Ongevallenwet, waarin de verzekeringsplichtige be drijven worden opgesomd. We zijn daarbij weinig hoopvol gestemd, want we weten dat tot op dit oogenblik ons bedrijf niet als verzekeringsplichtig is beschouwd. We kunnen vooruit verwachten, dat het «landmetersbedrijf» niet als zoodanig op de lijst der verzekeringsplichtige bedrijven zal voorkomen. Maar we willen onderzoeken, of er misschien niet een bedrijf of een groep van bedrijven genoemd wordt, waaronder het landmetersbedrijf met wat goeden wil te betrekken zou zijn. Art. 10 nu vermeldt sub 150 «de bedrijven van ballastonder- nemers en van laden, lossen, stapelen, wegen, meten, vervoeren of wegbergen van goederen Het begrip «goederen» wordt voor zoover mij bekend is niet in een later artikel van de wet of in een aanvullend Besluit gelimiteerd. Zelfs als zou dus uit de Kamerdebatten blijken dat men hier hoofdzakelijk aan roerende goederen heeft gedacht, dan nog zou de letter der wet het meten van onroerende goederen niet uitsluiten. Meer bedenkelijk in dit opzicht is het Kon. Besluit van 25 Juni 1901 S 188. In dit Besluit wordt vastgesteld, welke afzonderlijke bedrijven behooren tot eenige in art. 10 der Wet genoemde groepen van bedrijven. We lezen daar: Tot de bedrijven van ballastondernemers en van laden, lossen, stapelen, wegen, meten, vervoeren of wegbergen van goederen (behooren) 1. het bedrijf van ballastondernemers, 2. de brievenposterij, 3. het cargadoorsbedrijf, 4. het scheepsbevrachtersbedrijf, 5. het bedrijf van expeditieondernemers (waaronder behooren enz.), 6. het factoorsbedrijf (in granen, hout, kolen, enz.), 7. het bedrijf van goederenopslaan (waaronder behooren enz.), 8. het houtvlottersbedrijf, 9. het kolen- of turfdragersbedrijf,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 283