278 10. het laden of lossen van schepen (waaronder behooren enz.), 11het bedrijf van meters van granen of andere stoffen, 12. het reederbedrijf (waaronder behooren enz.), 13. het bedrijf van wegers van granen of andere stoffen. Hier wordt dus gesproken van het bedrijf van meters van granen of andere stoffen. Het gaatje waardoor wij het landmeters- bedrijf binnen de ongevallenverzekering willen binnen smokkelen, en dat eerst bij art. 10 der Wet nogal ruim geleek, wordt door dit Kon. Besl. aanmerkelijk nauwer gemaakt! Het Kon. Besl. van 15 November 1902 S 195, waarbij de bedrijven in gevarenklassen worden ingedeeld, spreekt onder volgn1 626 van «het bedrijf van wegers of meters» zonder meer, en brengt dat in gevarenklasse VII. De praktijk heeft bewezen, dat men bij de uitvoering der Ongevallenwet geenszins tracht, het aantal verzekerde bedrijven zooveel mogelijk te beperken, maar dat daarentegen eerder is optemerken een streven om zooveel mogelijk bedrijven te omvatten. Het is voorgekomen dat zekere bedrijven daartoe zijn ondergebracht bij andere bedrijven, waarmede ze op het eerste gezicht hoegenaamd niets uit te staan hebben. De Agent der Rijksverzekeringsbank, die door mij in dezen geraadpleegd werd (en door wien mij meerdere belangrijke inlich tingen werden verschaft) zag dan ook de zaak volstrekt niet geheel hopeloos in, maar zal eene beslissing van het Bestuur der Rijksverzekeringsbank uitlokken. Mocht die beslissing ongunstig zijn, dan staat vermoedelijk de gelegenheid tot hooger beroep open bij een Raad van Beroep en, in hoogste ressort bij den Centralen Raad van Beroep. En als nu het onverwachte eens gebeurde, en het Bestuur der Rijksverzekeringsbank besliste, dat het landmetersbedrijf is een verzekeringsplichtig bedrijf, wat zouden dan van die be slissing wel de gevolgen zijn? Dan zouden vanaf 1 Febniari 1903 (den datum van inwerking treding van art. 1 der wet) alle werklieden in dat bedrijf, dat zijn alle kettingtrekkers, maar ook alle landmetersreeds verzekerd geweest zijn. Immers art. 1 der Ongevallenwet luidt: «De werk- «lieden in de na te noemen bedrijven zyn volgens de bepalingen «dezer wet verzekerd tegen geldelijke gevolgen van ongevallen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 284