ongeveer i V2 tot ongeveer 2 cent, dan komt men tot eene jaar- lijksche premie van ongeveer drie a vier gulden. Ik vermoed, dat wel niemand deze finantieele opoffering als onoverkomelijk zal beschouwen. Om echter tot de werkelijkheid terug te keeren: de kans is grooter dat het Bestuur der Rijksverzekeringsbank het landmeters- bedrijf als niet verzekeringsplichtig zal beschouwen. In dat geval behooren we evenwel den moed niet te laten zakken! Waar aanvullingen van de Ongevallenwet veelvuldig tot stand komen, ligt het dan naar mijne meening op den weg van onze Vereeni- ging om met grooten ernst er bij de Regeering op aan te dringen, om bij de eerstvolgende gelegenheid de zegeningen, welke de Ongevallenwet brengt, óók ten goede te doen komen niet in de eerste plaats aan onszelven, maar vooral aan onze kettingtrekkers! C. H. B. de Korver. Alkmaar, 6 October 1907. Naschrift. Geruimen tijd nadat het bovenstaande artikel geschreven was, verscheen het Verslag van de 23e Algemeene Vergadering op 23 September j.l. te Amsterdam gehouden. Het toeval wil, dat bedoeld verslag de discussie over de Ongevallenverzekering niet geheel juist weergeeft, jazelfs tot glad verkeerde gevolgtrekkingen zou kunnen leiden. Het verslag laat den Heer Hoffmann o. m. zeggen (pag. 250): «In Utrecht heeft een arbeider, wien dit ongeluk overkwam, krachtens de Ongevallenwet 70% van zijn loon als uitkeering «genoten». De waarheid is, dat die arbeider niet heeft genoten eene uit keering krachtens de Ongevallenwet, maar, bij wijze van gimst eene gratificatieongeveer overeenkomende met wat hij gekregen zou hebben, wanneer de Ongevallenwet op hem van toepassing ware geweest. Zóó heeft de Heer Hoffmann het trouwens ook gezegd. Het is duidelijk, dat de volgende zin van het verslag: «'t Wil hem dus voorkomen, dat in het geval door den Heer de Korver bedoeld, niet voldoende is aangedrongen op toepassing der wets- bepatingenevenmin juist kan zijn. Er bestaan daaromtrent geene wetsbepalingen. 28o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 286