286 Ten slotte worden geleverd: «Toelichtingen en opmerkingen om trent de nieuwe boekhouding», een «Chronologische tafel der circulaires» en een «Chronologische lijst van de in de Periodieke «Woordenboeken voorkomende volgnummers, waarbij beslissingen, «enz. zijn vermeld, de Hypotheken betreffende». Blijkens de voorrede wil het boek blijven wat het oorspronkelijk beoogde te zijn: «een practisch handboek.» Op die aanspraken willen we niets afdingen. We zouden dit zelfs niet gedaan hebben, als het zich noemde een volledig handboek. Immers op 't gebied der wettelijke voorschriften bevat het nagenoeg alles, wat van belang kan zijn voor iemand, die op de een of andere wijze met de genoemde instelling in aanraking komt. Doch juist die uit voerigheid is oorzaak, dat men zich vrijwel in het boek moet hebben ingewerkt, om den weg te kunnen vinden naar 't geen men zoekt. Aan dit bezwaar komen de overvloedige cursiveeringen niet voldoende tegemoet. Daarom gelooven we, dat de practische waarde veel zoude zijn verhoogd door een duidelijk alphabetisch register. Begonnen we met een betuiging van eerbied, we willen ein digen met een woord van hulde aan den uitgever, voor de keurige afwerking. d. V. Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Daar de loopende jaargang reeds met aflevering 5 den gewonen omvang heeft overschreden, moesten enkele bijdragen, w.o. eene verhandeling door den heer Th. L. Kwisthout te Delft over: Coördinatenberekening in stereographische projectie uit de gegevens van het net der primaire driehoeksmeting van Nederland, met afleiding der formules en getallenvoorbeeld, voor jaargang XXIV worden bestemd. Aan houders van een of meer der volgende werken uit de Bibliotheek der Vereeniging (catalogus 1904 blz. 169) wordt opgave van adres verzocht: N°. 9. Zeitschrift für Vermessungswesen j.r.g. 1907 Heft 29, 30, 31- N°. 18. Tijdschrift der Ned. Heidemaatschappij j.r.g 1898 a 1904.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 292