6o Stadsmeting-Paramaribo. Stationsverzakking door ondermijning. Aan den Directeur der Kol. Spoorwegen en den leider der mijnexplo- ratie is door den Gouverneur gevraagd, of zij geen ingenieurs van hun departement, die om andere dan gezondheidsredenen in de stad vertoeven, beschikbaar kunnen stellen, om in overleg met den gouvts. landmeter eene kaart te vervaardigen van de stad Paramaribo en hare buitenwijken, waarop de grenzen der daarin liggende erven nauwkeurig kunnen worden aange geven (kadastrale legger). Dit houdt waarschijnlijk verband met de staking der werkzaamheden aan spoorweg en bij mijn-exploratie, waardoor ingenieurs, tegenover wien het gouvernement nog contractueel verbonden is, ledig komen en die aldus nuttig kunnen gebruikt worden. („Ster.") Men schrijft d.d. 13 April 1907 uit Heerlen aan den „Limb. Koer.": De volgende week zal voor de Arrondissements-Rechtbank te Maastricht dienen een proces tusschen de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen en de Maatschappij tot Exploitatie van Limburgsche Steen kolenmijnen. 't Zal hier gelden dezelfde quaestie als die te Kerkrade. Daar waren het particulieren; hier zal de maatschappij der S.S. misschien de rij openen. Sedert geruimen tijd is het stations-emplacement alhier gezakt. Er is al aangehoogd en nog ligt het niet zoo hoog als vroeger. Voor niet-vakmenschen is dit na te gaan. Moest er vroeger van uit Palemig of van den Ringoven een beladen wagen naar het station gebracht worden dan had een paard daar nog al moeite mee. Thans niet meer. Eenmaal op den Kempkensweg gekomen, rolt de wagen er haast van zelf heen. Aan de Rechtbank te Maastricht is het thans uit te maken, of en in hoeverre de mijn schuld is aan de verzakking, en of de mijn schadeloos stelling moet betalen aan het spoor. Met belangstelling ziet men deze uitspraak te gemoet. Zij zal voor velen uit Heerlen en omstreken van groote waarde zijn. Beide maat schappijen zullen haar uiterst recht zoeken. Dat zal voor anderen een vingerwijzing zijn om bij eventueele gevallen al of niet te procedeeren. Vereeniging voor K. en L. Nieuwe leden: W. J. van Bellen, teekenaar van het kadaster te Arnhem. W. P. van Melle, id. te Amsterdam.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 60