64 Bij aanneming van vraag 3° II: 5U. Wenscht men instelling van bureaux voor bijhouding (kringen van gemeenten) waarin het werk (meting, c. q. schatting) door één landmeter met één teekenaar kan worden afgedaan? N.B. Bij aanneming van vraag 3" I vervalt deze vraag. 6°. Behoort de opleiding tot landmeter van het kadaster verbeterd te worden? 7°. Wenscht men dat aan de Staatscommissie in zake hypotheekstelsel enz. zullen worden medegedeeld a. al de aan de leden toegezonden gedrukte stukken omtrent het ontwerp „Organisatie en Reorganisatie van den kadastralen dienst" b. een gedrukt verslag dezer algemeene vergadering? C. Bespreking van en stemming over de door de leden: de Balbian, Colpa, J. Holthuizen, Hosang, Meijer, Persoon, Sillevis, Verhoeven, van der Veur en Wagemaker, te 's-Gravenhage, in gediende motie, luidende: De Vergadering kennis genomen hebbende van het artikel „Het kadastrale vraagstukdoor de Redactie van het tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkmide geschreven in de 5e aflevering van jaargang 1906, Verklaart: Geenszins in te stemmen met de strekking van dat artikel, noch met verschillende van de daarin voorkomende oordeelvellingen, Niet geschokt te zijn in hare meening omtrent de wenschelijkheid van een kadaster met bewijskracht, voor welks technische uitvoering het tegenwoordige personeel voldoende ontwikkeling bezit, en gaat over tot de orde van den dag. D. Naar aanleiding van de voorstellen der leden: Vruggink te Breda, ten Braak, Neuteboom en Groeneveld te Winschoten en Roelofs te Appingedam, zullen de volgende vragen in stemming gebracht worden a. Behooren de traktementen der landmeters van het kadaster ver beterd te worden? b. Wenscht men, dat door de Vereeniging pogingen worden aangewend om daartoe te geraken en worden aan het bestuur verleend: het noodige crediet en de machtiging de hulp van een door het bestuur te benoemen commissie uit de leden in te roepen? De vergadering, geopend te 10V2 uur wordt bijgewoond door de Heeren: Abrêsch, Alving, van Ameijden, Arentsen, Rakker, de Balbian, Baning, F. H. A. J. Bingen, Blom, Boddé, Boer, van den Bout, ten Braak, Buning, Colpa,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 66