6y Wij moeten daarbij streven naar beknoptheid en duidelijkheid, ten einde de Staatscommissie in staat te stellen zich vlug een globaal, doch duidelijk beeld te kunnen vormen van de organisatie van ons dienstvak, zooals wij die wenschen, opdat zij onpartijdig en met kennis van zaken kan oordeelen. Eene vereeniging, die gedurende meer dan 20 jaren pal gestaan heeft voor de goede zaak en steeds gestreefd heeft naar verbetering en verheffing van ons vak, en daardoor de waardeering en sym pathie van vele andere vereenigingen en hooggeplaatste personen heeft verworven, en als eenig devies in haar vaandel draagt «Vooruitgang en bloei van het Kadaster» moet aan dat devies getrouw blijven en in overeenstemming daarmede hare wenschen aan de Staatscommissie doen kennen. Zij moet vooralsnog de materieele belangen der ambtenaren, in het belang der zaak, niet op den voorgrond stellen, al zijn ook al hare leden voor lots verbetering zeer gevoelig. Zooals de heeren weten, zijn vóór 1 Jan. j. 1. vijf voorstellen ingezonden, om als leiddraad te dienen bij de wijziging of ver vanging der bestaande memorie. De strekkingen der verschillende voorstellen loopen nog al uit een, en nu heeft het bestuur ge meend, door eenige vragen te formuleeren, die op den oproepings brief voor deze vergadering den leden zijn bekend gemaakt, de tegenstrijdigheden der verschillende voorstellen te doen uitkomen, den leden een beter overzicht omtrent de verschillende meeningen te verstrekken en eene meer regelmatige behandeling der hoofd punten te bewerkstelligen. Het bestuur heeft zich daarbij bepaald tot hoofdzaken. Zaken van min of meer ondergeschikt belang zijn terzijde gesteld, een deels om de taak der Staatscommissie niet doelloos te verzwaren, anderdeels, en dit is de hoofdzaak, omdat o. i. de Staatscommissie geen opdracht heeft zich met zaken te bemoeien, die door bestuurs maatregelen dienen geregeld te worden. Eenige dagen geleden ontvingen wij nog een voorstel tot re organisatie van den kadastralen dienst van den Heer Arentsen te Breda. Hoewel bij die toezending geen rekening is gehouden met het verzoek van het Bestuur om de voorstellen vóór 1 Jan. j. 1. in te zenden, hebben wij, de gegrondheid der daarvoor op gegeven redenen erkend en den inhoud van dit voorstel belangrijk genoeg gevonden om het te laten drukken en den leden toe te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 69