68 zenden. Met te meer grond heeft het bestuur daartoe besloten, omdat door het voorstel Arentsen geen wijzigingen behoeven gebracht te worden in de vragen door het bestuur voorgesteld. Verder heeft het bestuur de behandeling der geldelijke belangen van de ambtenaren, in eenige der ontwerp memories voorgesteld, gescheiden van de vakaangelegenheden en doet het omtrent de eerste eenige afzonderlijke vragen, hetgeen meer in overeenstemming is met den, bij de behandeling van tractementsverbeteringen, reeds vroeger gevolgden en blijkens de verkregen resultaten, juist ge kozen weg. Dan nog heeft het bestuur in deze vergadering ter tafel ge: bracht eene door 10 Haagsche leden ingediende motie, die innig verband houdt met de hoofdvragen, die in deze vergadering zullen behandeld worden. En thans Mijne Heeren open ik deze buitengewone algemeene vergadering. De Voorzitter deelt alsnog mede, dat het bestuur, met het oog op den omvang der te verwachten debatten, 't noodig heeft geacht, assistentie te vragen van twee der leden, tot het maken van aan- teekeningen en dat de Heeren Kloosterboer en Verhoeven zich op verzoek daartoe welwillend ter beschikking hebben gesteld. Beide heeren worden tevens uitgenoodigd als leden van het stem bureau te fungeeren, aan welke uitnoodiging zij eveneens gevolg geven. Voor de notulen der vorige algemeene vergadering wordt ver wezen naar het verslag dier vergadering, opgenomen in aflevering 4, jaargang XXII van het Tijdschrift. De Secretaris deelt mede, dat hij een schrijven ontving van den Heer W. J. de Haan, waarin er op wordt gewezen, dat dit verslag, ten aanzien van de vraag of de vereeniging moeite zal doen voor een betere tracte- ments-regeling, zijne bedoeling niet geheel weergeeft. Er zou ten onrechte uit kunnen gelezen worden, dat hij persoonlijk voor nemens ware geweest een voorstel van dusdanige strekking in te dienen, waarom hij verzoekt, den laatsten zin der voorlaatste al. pag. 137 te vervangen door den volgenden: Naar al wat spreker hoort zou 't hem niet verwonderen, als eerlang voorstellen in dien zin gedaan worden en geeft hij het Bestuur in overweging, zich hierop wel te willen voorbereiden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 70