6g Na de mededeeling, dat het bestuur gaarne bereid is ejen rectificatie op te nemen in 't verslag dezer vergadering worden de notulen, onder dankbetuiging aan den Secretaris goedgekeurd. De' Heer van Ameijden had tot het Bestuur 't verzoek gericht, de volgorde der punten van de agenda zoodanig te wijzigen dat punt D worde behandeld voor punt C. Blijkens de door den voorsteller in de vergadering gegeven mondelinge toe lichting acht hij 't gevaar groot, dat de tijd niet zal toelaten de agenda af te handelen, in welk geval punt D onbesproken zou blijven, wat hij zeer zou betreuren, wijl 't vraagpunt der tractements-regeling toch van veel meer belang moet geacht worden dan een behandeling der Haagsche motie, 't Voorstel, dat ondersteund blijkt te worden, in stemming gebracht zijnde, wordt bij zitten en opstaan ver worpen (23 leden vóór). De Voorzitter geeft thans het woord aan den Heer van der Veur die met de volgende rede de debatten over punt B van de agenda opent: Mijnheer de Voorzitter. Mijne Heeren! Het is mij hoogst aangenaam Mijnheer de Voorzitter, dat U mij als mede onderteekenaar van de memorie, nog vóór de be handeling in zijn geheelin de gelegenheid wilt stellen een enkel woord in 't midden te brengen. De Heer Boer zou dat zeker gedaan hebben indien hij niet intusschen tot lid der Staatscommissie ware benoemd. De Heer de Vries is daarvoor vandaag reeds te zwaar met werk belast en de Heeren van de Redactie zullen het heden eveneens nog al druk hebben. Het is als voormalig 3e bestuurslid, mede-onderteekenaar der memorie, dat ik die taak op mij neem en ik hoop op uw welwillend oordeel te mogen rekenen, als ik dat niet zóó voortreffelijk vol breng als wij dat van de 4 andere Heeren gewend zijn. Ik wensch dan een enkel woord te zeggen naar aanleiding van het Asser Manifest en wel in 't bijzonder over de onwelwillende toon die in dat stuk is aangeslagen. Bij de ontvangst van die circulaire kan ik U verklaren dat mij eene rilling over het lijf ging, omdat ik er zoo in mijn ziel van overtuigd was, dat geen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 71