der bijbladen behoort plaats te hebben aan de bureaux der Inge nieurs- Verificateur. Na een paar korte opmerkingen van de Heeren Kloosterboer en Krijgsman, van wie de laatste onder de aandacht brengt, dat bij vernieuwing der bijbladen aan de bewaringen aldaar het teekenaarspersoneel sterk zoude moeten worden uitgebreid, wordt tot stemming overgegaan. De vraag wordt bevestigend beantwoord door 52 en ontkennend door 31 leden, terwijl 2 leden in blanco stemden en 3 zich buiten stemming hielden (1 lid niet aanwezig). De voorzitter schorst de vergadering tot i3/4 uur. Bij heropening is aan de orde vraag B 20. Behoor en de ad ministratieve en de terrein werkzaamheden tot vaststelling der grond belasting te worden uitgevoerd door het personeel van de bureaux voor bijhouding (bewaringen) van het kadaster? De Heer Gombault meent, dat deze vraag direct bij acclamatie bevestigend kan beantwoord worden. De Voorzitter wil dit denkbeeld overnemen. De Heer Kalkman kan daartoe niet meewerken. Hem is de zaak niet geheel duidelijk, daar twee zaken die los van elkander staan, in één adem behandeld worden. De Voorzitter wijst er op dat hier misverstand heerscht. De Heer de Vos gelooft, dat splitsing der vraag noodig is; hem althans komt het wenschelijk voor afzonderlijk te spreken over de administratieve en over de terreinwerkzaamheden noodig voor de vaststelling der grondbelasting. De Voorzitter acht het bezwaar tegen behandeling in één vraag geheel denkbeeldig. De Heer van der Linde van Sprankhuijzen acht om meer dan een reden aanneming van deze vraag ongewenscht. Werden de genoemde werkzaamheden aan de landmeters op gedragen, dan zouden deze ambtenaren ressorteeren onder twee afdeelingen, namelijk registratie en directe belastingen, wat ver moedelijk een vermeerdering van het aantal chefs zou tengevolge hebben. Dan ook acht spreker den maatregel thans minder noodig, om dat er uit de tegenwoordige regeling geen moeilijkheden ontstaan. De verhouding tusschen en de samenwerking van controleurs 82

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 84