83 en landmeters laat thans weinig te wenschen over (stemmen, ho! ho!) De beoogde besparing van werkkrachten, tijd en kosten, zal volgens spreker niet bereikt worden. Als de landmeter de meting en de schatting bij hetzelfde terreinbezoek zal hebben te ver richten, zullen steeds óf de hem vergezellende zetters, óf de ar beiders, die bij het meetwerk assisteeren, tot werkeloosheid zijn gedwongen*). Voorts ziet hij een niet te onderschatten gevaar in de mogelijkheid, dat bij uitvoering van den voorgestelden maat regel de controleurs zouden worden aangewezen als de ambtenaren in naam met beide werkzaamheden belast, in welk geval de land meter dan geheel en al ondergeschikt zou worden aan den con troleur. De Voorzitter meent dat de beschouwingen te wijdloopig worden om afdoening der agenda mogelijk te maken; hij zou tot stemming willen overgaan, De Heer W. Holthuizen vindt de zaak van te veel belang, om haar eenvoudig met een stemming af te doen. Is er voor een behoorlijke beraadslaging over de verschillende onderwerpen van daag geen tijd genoeg, dan zal óok morgen vergaderd kunnen worden. Wijl verdere discussie over dit onderwerp niet verlangd wordt, wordt tot stemming overgegaan. De vraag wordt toestemmend beantwoord door alle aanwezigen behalve door de Heeren: Abresch, Bakker, J. Bingen, G. van Dijk, van Gelder, de Grebber, W. Holthuizen, J. Kater, Ivlompe, van der Linde van Sprankhuijzen, Smeulders en J. H. de Wal. De Voorzitter stelt thans aan de orde de bespreking over vraag B 30. De Heer Gombault meent, dat aan deze bespreking moet voorafgaan behandeling van de vraag, of het beheer van de bewaringen vereenigd als thans, dus omvattende zoowel de hypo thecaire als de kadastrale boekhouding, behoort te worden op gedragen aan ambtenaren gekozen uit de ingenieurs-verificateur Is deze manier van werken niet te vermijden? Landmeter en zetters kunnen toch zonder bezwaar afzonderlijk hun schatting verrichten. Daarna kan schriftelijk of wanneer zulks noodig is om tot overeenstemming te komen mondeling overleg plaats hebben. (Noot van den verslaggever.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 85