85 wat niet kan uitblijven, de evenredige bezoldiging zal zijn ver vangen door vast tractement. Bovendien komt het er meer op aan, hoe aan de Staatscommissie zal worden uiteengezet, welke her vormingen in den kadastralen dienst wenschelijk worden geacht, dan om al of niet welgevallig te zijn aan de registratie-ambtenaren. De Heer Kalkman herinnert aan een uitvoerig artikel, dat in 1875 in de Nieuwe Rotterdammer Courant onder den titelUna ex his hora mortisverscheen, en waarin werd aangetoond dat de samensmelting van den hypothecairen met den kadastralen dienst een onmogelijkheid is. Onder aanhaling van enkele punten uit dat artikel, verklaart hij thans hier: de schrijver er van te zijn en de daarin ontwikkelde stellingen nog ten volle te kunnen onderschrijven. De Voorzitter acht het tijd te vragen of behandeling van het voorstel Gombault wordt verlangd, Nadat de vergadering die vraag bevestigend heeft beantwoord, wordt het voorstel in stemming gebracht en met op twee na algemeene stemmen aangenomen. Tengevolge van deze beslissing kan vraag 30 I niet in haar geheel worden gehandhaafd, zij wordt daarom geformuleerd als volgt: Wenscht menbijhouding van het kadaster per bewaring onder beheer van een landmeter (met welken titel dan ook) als chef, oyider toevoeging van hem ondergeschikt personeelf Eenige hier en daar gemaakte opmerkingen, voornamelijk omtrent het laatste gedeelte der vraag, geven den Heer van der Veur aanleiding te zeggen, dat telkens blijkt van een onjuiste voor stelling omtrent de positie van landmeter, chef van dienst, die ook de memorie wenschelijk acht. Immers, als men de zaak op den keper beschouwt, zal er niet zoo verbazend veel nieuws of onmogelijks in die verhouding gelegen zijn. We hebben nu, als Ingenieurs-Verificateur, chefs, geheel voortgekomen uit landmeters, de vergadering wenscht daarenboven als bewaarder, chef of be heerder van een bewaring, een landmeter. Wat kan er dan voor bezwaar in schuilen, om aan de kantoren, waar zulks noodig mocht zijn, ook voor den technischen dienst een landmeter als chef of leider te hebben? Na eenige minder geregelde discussiën over dit onderwerp, waarbij aan 't licht komt, dat er bij velen bezwaren bestaan tegen de uitdrukkingen: «als chef» en «ondergeschikt personeel» en anderen het niet noodig vinden die woorden te gebruiken, of zoo

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 87